|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Night Moves - Can You Really Find Me

Nowy album Night Moves ‘Can You Really Find Me’, lśni tą samą wysublimowaną energią, która promieniowała z wybitnego singla ‘Carl Sagan’ z 2016 roku. Jednak w ciągu następnych lat John Pelant i Micky Alfano dojrzewali. Piosenki, choć wciąż przesiąknięte super chwytliwymi, aksamitnymi riffami i czystą popową aranżacją, sprawiają wrażenie bardziej wyrafinowanych i nowoczesnych. Odkąd poznali się w liceum, będąc pod wrażeniem takich muzycznych czarodziei, jak: Brian Wilson, Todd Rundgren, Stevie Nicks i Lindsay Buckingham, wyruszyli by stworzyć własną wersję tego, co wyrafinowane i emocjonalne we współczesnej muzyce pop.

Zespół opublikował utwór ‘Strands Align’ i teledysk w reżyserii Cameron Dutra, w którym wystąpili John Pelant i Micky Alfano z zespołu oraz actor Chris Mulkey ("Twin Peaks", "Whiplash", "Boardwalk Empire").

Klip przedstawia Pelanta, Alfano i Mulkeya na szczytach szaleństwa przestępczości, która ostatecznie doprowadziła do tragicznego końca.

Przełomem był ‘Pennied Days’ z 2016 roku, który wyznaczył nowe tory dla Night Moves. Po spędzeniu kolejnych dwóch lat na pracy nad ‘Can You Really Find Me’, osiągnęli nowy poziom, gdzie dźwięki są tak samo słodkie, ale teraz mądrzejsze, bardziej sugestywne i doskonale zaprojektowane na letni czas.

Jak więc coś, co wydaje się tak ciepłe i przewiewne, jak idealna letnia ścieżka dźwiękowa, wyłoniło się z martwej i mroźnej zimy w Minneapolis? Pelant i Alfano zajęli się sobą, marząc o wyrwaniu się z zimna, pisząc takie piosenki jak ‘Coconut Grove’ - dziwaczną psychodeliczną piosenkę miłosną - i ‘Ribboned Skies’, płonącą odę do gitar i synkopowania.
Minneapolis zawsze odgrywało rolę w ich procesie twórczym. Długo zwiastowane jako lokalne gorące strzały w zimnej, opustoszałej krainie Prince’a, Westerberga i Dylana, John i Micky nie przestawali ciężko pracować; w sklepach z pączkami, piekarniach i restauracjach, starając się związać koniec z końcem, próbując znaleźć piękno w przyziemności.

Pelant, jako pisarz, rozwija się w mroku izolacji: “Myślę, że ten rodzaj środowiska pomaga mi się skupić. Zero rozrywek. Skupiony w taki sposób, że mogę wykorzystać pewne emocje. Myślę, że najlepsza muzyka przenosi cię w miejsce, w którym twoje wspomnienia stają się potężnymi wizualizacjami. Gdy pisanie jest skończone, możesz łatwo zobaczyć obrazy, a mózg wybierze odpowiednie akordy i dźwięki i poprowadzi cię tam, gdzie powinieneś iść. Myślę, że bycie samemu podczas tego sezonu zimowego, to świetna przestrzeń do tworzenia.”.

Gdy wyszli ze swojego kreatywnego kokonu, dzięki ciepłu i mitycznemu urokowi Austin, powołali album do życia. Jeśli w Minneapolis zagłębiali się w zimnej izolacji, w Austin cieszyli się życiem i upałem, współpracując z producentem Jimem Eno (członkiem-założycielem i perkusistą Spoon) w Public Hi-Fi Studios, nagrywając dziesięć utworów, wraz z koncertowymi muzykami: Markiem Hansonem i Chuckiem Murlowskim.

Melodyjność tej kolekcji nie jest przypadkowa. Jak mówi ze śmiertelną powagą Pelant: “Czy nie byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli stworzyć płytę, która brzmiałaby tak, jakby zawierała wiele singli?”.

Niezależnie od tego, czy jest to nieskończenie dziwaczny ‘Strands Align’, dynamicznie rozkwitające syntezatory ‘Recollections’ czy soulowy ‘Saving the Dark’, każda piosenka tak pasuje do tej myśli, że trudno wytypować, które powinny trafić na single.
 
Sięgając po współczesne gatunki muzyki popowej, od neo-psychodelii, shoegaze, ambientowego popu, po kosmiczne country, wielkie marzenie Night Moves na ‘Can You Really Find Me’ dostarcza prawdziwie błyszczący zestaw, który łączy wszystkie te style w jedną spójną całość.

Zastanawiając się raz jeszcze nad nowym albumem Pelant mówi: “Powiedziałem sobie w wieku 18 lat, że chciałbym poświęcić kolejną dekadę muzyce i jeśli nic z tego by nie wyszło, ruszyłbym dalej.  Czuję, że ciągle mam coś do powiedzenia, bo ciągle nie jestem jeszcze w pełni usatysfakcjonowany. Nasz ostatni album sprawił, że natrafiliśmy na wiele przeszkód, pomimo sukcesów, jakie odnieśliśmy. Rozstaliśmy się z naszym managementem i straciliśmy członka-założyciela zespołu. Ale uważam, że było warto. Myślę, że teraz czuję się bardziej komfortowo niż w wieku 24 lat.”.

Tracklista:
1. Mexico
2. Recollections
3. Keep Me In Mind
4. Strands Align
5. Waiting For The Symphony
6. Ribboned Skies
7. Coconut Grove
8. Saving The Dark
9. Angelina
10.Can You Really Find Me

0%
0%