|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Jack Peñate - After you

Jack Peñate wydał swój trzeci album ‘After You’ Album ukazał się po ponad dekadzie i został stworzony we współpracy z Paulem Epworthem, Inflo i Alexem Eptonem. Wcześniej Peñate opublikował utwór ‘Prayer’ – pierwszą oficjalną muzykę od 10 lat! Jego ostatni drugi album ‘Everything is New’ został wydany przez XL Recordings w 2009 roku.

Podróż do ‘After You’ nie była prosta. Dziesięć lat temu, kiedy zakończył tournee po swoim drugim albumie ‘Everything is New’, urodzony w południowym Londynie autor piosenek, najbardziej znany ze swojego hitu ‘Torn On The Platform’, zszedł ze sceny, wrócił do domu i zdał sobie sprawę, że fizycznie nie jest w stanie nagrać kolejnego albumu. Jedyne, co posiadał, to mała konfiguracja sprzętu do nagrywania, a instrumenty gromadził podczas koncertowania. Po spędzeniu prawie roku w studio z Paulem Epworthem, Peñate uświadomił sobie, że jest tak wiele rzeczy, do nauczenia się samowystarczalności w zakresie umiejętności produkcyjnych. Czuł, że nie jest w stanie płynnie mówić językiem swojej sztuki. „Chciałem móc wejść do dowolnego studia i wyrazić to, co chciałem osiągnąć, używając języka pod względem technicznym”. Coś w nim zaskoczyło. Wiedział, że jeśli chce osiągnąć długowieczność jako artysta, musi być w stanie kontrolować narrację audio swojego dzieła.

Wielu z jego inspiratorów było pisarzami-producentami (Todd Rungren, Shuggie Otis, Arthur Russell), więc mając 27 lat wiedział, że nie jest za późno na naukę. Znalazł pustą i nieużywaną kotłownię we wschodnim Londynie i spędził miesiąc malując ją, a następnie zapełniając swoimi instrumentami, pożyczając co mógł, aby stworzyć prymitywne studio. To był początek procesu uczenia się i spędził ten czas na wypracowywaniu dźwięku. Jak wyrazić emocje, które próbujesz przekazać, w miarę możliwości, dźwiękiem, tekstem i sekwencjami akordów? Ale pytanie, na które chciał odpowiedzieć, było ważniejsze niż same instrumenty. „Zgubiłem się, robiąc to sam” - przyznaje.

Studio stało się genezą wielkiej chwili w muzyce. Koledzy z wytwórnii płytowej: Sampha, SBTRKT i The XX pracowali tam, podobnie jak Wild Beasts i inni przyjaciele i artyści, którzy spędzali czas w otwartym domu, jakim było studio. Chociaż ustawił płótno dla garstki innych artystów, postanowił nie cieszyć się owocami swojej pracy. „Grałem z The XX w Nowym Jorku i po prostu nie wróciłem do domu.”.

Podczas swojej dziesięcioletniej muzycznej podróży, Peñate zapewniał, że zawsze ma jedną stałą: studio. Przez dekadę używał go do napisania ponad tysiąca piosenek.
„Chciałem być samowystarczalny i chciałem być szanowany” - mówi. „Podczas całego procesu celem było bycie szanowanym jako artysta. Nie można przesłuchiwać kogoś, czy ma on zdolność do samodzielnego wyprodukowania i napisania albumu.”


Jeśli ambicją Peñate było stworzenie brzmienia, które brzmiałoby jak uczucie, a także możliwość opanowania produkcji studyjnej i długowieczności jego kariery, można śmiało powiedzieć, że za sprawą ‘After You’ ta ambicja została zrealizowana.

 

Lista utworów: 

1. Prayer

2. Loaded Gun

3. Round and Round

4. Lover

5. Murder

6. Gemini

7. Let Me Believe

8. GMT

9. Ancient Skin

10. Swept To the Sky

0%
0%