Ekipa It's July Already przemierza swoją trasę z melodyjnymi piosenkami na ustach. Utwory, osadzone brzmieniowo w najlepszych osiągnięciach światowej sceny gitarowej, przywodzą na myśl przebojowe, choć nie pozbawione undergroundowych pazurów kompozycje Pixies czy paru innych amerykańskich formacji z lat 90-tych. Na tym jednak kończymy porównania, bo tak naprawdę nie o dźwięki tu chodzi, ale radosną, pełną luzu, spontaniczną atmosferę. Klimat, który udaje się jedynie wtedy, gdy grupa ludzi nikogo nie udaje, a swobodnie dzieli się swoim talentem i zapałem. 

W warstwie tekstowej również jest prosto i ciekawie. Inspiracją tekstów, pisanych przez Krzysztofa Winiarskiego, może być dosłownie wszystko. Sam zespół pisze, że „Omnibus” to płyta o harcerzach, mostach, cudach i hotelach. Krążek pojawił się u progu grudnia i to bardzo dobry czas, bo  optymistyczne dźwięki It's July Already mają szansę dopomóc nam w oczekiwaniu na prawdziwy, kalendarzowy lipiec.

Dodajmy jeszcze, że It's July Already jest laureatem X edycji konkursu Radia Kraków “Megafon” na najlepszy zespół z Małopolski.
Agnieszka Barańska

Skład: Krzysiek Winiarski [gitara, wokal], Kamila Zielińska [wokal], Mateusz Madej [klawisze], Michał „Gumiak” Juszczak [bas], Piotrek Kozłowski [perkusja].

LISTA UTWORÓW:
1. Scout Boys
2. Engineers
3. Leaving Home
4. My Brother and I
5. Careful
6. Better Late Than Soon
7. Miracles
8. Better With Words
9. Bed & Breakfast
10. I Can Ignore