Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Blossoms - Ribbon Around The Bomb

Na płycie „Ribbon Around The Bomb” znalazły się utwory „Ode To NYC”, który Tom nazywa „listem miłosny do ulubionego miasta i swojej żony” oraz „The Writer” traktujący o strachu i frustracji związanych z blokadą twórczą. Ponadto fani znajdą w zestawie jedną z dwóch miłosnych piosenek „Everything About You” (Tom ożenił się w ubiegłym roku) oraz „Visions” o sukcesie osiągniętym w młodym wieku.
Blossoms powstało w 2013 roku. Debiutancki album, zatytułowany po prostu „Blossoms” (2016), spędził dwa tygodnie na szczycie listy sprzedaży w UK, jak również zapewnił muzykom nominacje do BRIT Award i Mercury Prize. Wydany dwa lata później „Cool Like You” przyniósł takie przeboje jak „I Can’t Stand It”, „There’s A Reason Why (I Never Returned Your Calls)” i „How Long Will This Last?”. Ich trzeci album „Foolish Loving Spaces” trafił na szczyt brytyjskiej listy sprzedaży. Dyskografię zespołu uzupełnia wydawnictwo „In Isolation/Live From The Plaza Theatre” z 2020 roku.
Klip do piosenki „Ribbon Around The Bomb” wyreżyserował dyrektor kreatywny Arctic Monkeys, Edwin Burdis. Singiel „Ribbon Around The Bomb” jest następcą ubiegłorocznego utworu „Care Fore”, który trafił na oficjalne playlisty Spotify New Music Friday, All New All Now czy The Indie List.

Podczas trasy w 2019 roku byliśmy w Meksyku, gdzie odwiedziłem dom Fridy Kahlo - opowiada o utworze i całej płycie wokalista Tom Ogden. - Ktoś wtedy powiedział o jednym z jej obrazów, że jest jak bomba przewiązana wstążką (ribbon around a bomb). Od razu pomyślałem, że to świetny tytuł, który z miejsca wizualizuje się w myślach. Pomyślałem, że wiele rzeczy na świecie można opisać jako bombę przewiązaną wstążką. W tym sensie, że ludzie często maskują mroczne sprawy.
Za produkcję albumu odpowiadają uznani współpracownicy Blossoms, James Skelly i Rich Turvey. Podmiotem lirycznym dzieła jest postać „Autora” (The Writer).
- Im więcej pisałem, tym bardziej zdawałem sobie sprawę, że autor, który pojawia się w piosenkach to ja - tłumaczy Ogden. - Przez ostatnie 8 lat byliśmy tak zajęci, że nie mieliśmy czasu, by pomyśleć o wszystkim, co osiągnęliśmy. Byliśmy niesamowicie skupieni na przyszłości, na kolejnym albumie, na następnej trasie. Nasze życie najczęściej jest bowiem zaplanowana na dwa lata do przodu.Lista utworów:

1. The Writer’s Theme
2. Ode To NYC
3. Ribbon Around The Bomb
4. The Sulking Poet
5. Born Wild
6. The Writer
7. Everything About You
8. Care For
9. Cinerama Holy Days
10. Edith Machinist
11. Visions
12. The Last Chapter

Autor:
Tomasz Buszewski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

3425509

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię