|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Urszula Wolak poleca: „Midsommar. W biały dzień”

Nowy film Ariego Astera zatytułowany „Midsommar. W biały dzień” udowadnia, że twórca ze Stanów Zjednoczonych pozostaje wizjonerem współczesnego kina i jednym z najciekawszych młodych twórców. Reżyser światowego przeboju „Dziedzictwo. Hereditary” stworzył mroczną baśń, rozgrywającą się, jak podpowiada tytuł, w biały dzień. Nie oznacza to jednak, że dzieło Astera przekracza granice gatunkowe czyniąc z horroru nową jakość. Wręcz przeciwnie. Podejmuje bowiem z grozą interesującą grę doprawiając ją – w jawny sposób – porządną dawką poczucia humoru.

fot: Materiały prasowe

Dani (Florence Pugh znana m.in. ze znakomitej kreacji w „Lady M.”, a także grająca w będącej teraz w postprodukcji „Małe kobietki” Grety Gerwig) i Christian (Jack Reynor) to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na dziewięćdziesiąt lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Wyprawa na dziewięciodniowy festiwal z początku wygląda na beztroską wycieczkę do krainy, w której nigdy nie zachodzi słońce. Jednak celebrowane w sielskiej scenerii obrzędy z czasem przybierają nieoczekiwany, coraz dziwniejszy obrót.

„Midsommar. W biały dzień” nie jest wyłącznie propozycją dla miłośników horrorów. Twórcy bardzo mocno akcentują bowiem w filmie wątki obyczajowe, które śledzimy na przykładzie toksycznej relacji Dani i Christiana. Obraz ich związku to mozaika opozycji: miłości i nienawiści, przywiązania i niezależności, czułości i opresji, lęku i odwagi. Czy Dani zdobędzie się na kluczowy w jej życiu krok i uwolni się od Christiana? W „Midsommar. W biały dzień”, w którym słomiane chochoły płoną w leśnej głuszy, wszystko jest możliwe.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

Urszula Wolak

100%
0%