Niemcy zaprezentują się pod hasłem "German stories". Nazwiska niemieckojęzycznych autorów, których będzie można spotkać pod Wawelem mają być ogłoszone już wkrótce.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to nie tylko stoiska wydawców i możliwość nabycia nowości książkowych, ale także miejsce spotkań z ulubionymi autorami i bogaty program towarzyszący.

"W tym roku chcemy docenić polskich ilustratorów, którzy podbijają świat. Organizatorzy targów pamiętają o nich i będą chcieli podkreślić ich rolę w tworzeniu polskiej literatury" - powiedziała PAP Katarzyna Gościańska z Targów w Krakowie.

Krakowskie targi to także wydarzenie branżowe, kierowane do wydawców, księgarzy i bibliotekarzy. Na czas ich 23. edycji zaplanowano konferencję Szkoły Gospodarki Cyfrowej dla księgarzy o budowaniu biznesu i komunikacji z klientem w internecie.

Hasłem przewodnim tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki będą słowa Carlosa Ruiza Zafona "Czytać to bardziej żyć". "Z całą pewnością oznacza to życie intensywne, w którym jest jednak czas na refleksję" - mówi Zuzanna Oettingen, komisarz Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. "Literatura zmusza nas do myślenia, analizy i szukania rozwiązań. Budzi w nas ciekowość świata i ludzi, a Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie wyrosły właśnie z potrzeby spotykania się i rozmowy w kręgu osób kochających literaturę" - dodała.

W ubiegłym roku wystawców było 615, a gościem honorowym targów była Szwecja (wcześniej Francja, Izrael, Litwa). W ciągu czterech dni targi odwiedziło blisko 68 tys. osób.

 

 

(PAP/ew)