|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tydzień koncertów kameralnych online w Filharmonii

W związku z zamknięciem działalności instytucji kultury w przeciągu najbliższych kilka tygodni, począwszy od 7 listopada br., Filharmonia Krakowska przeniosła swoją działalność do przestrzeni internetowej. W trybie online publiczność miała okazję wysłuchać koncertu patriotycznego, transmitowanego z sali koncertowej przy ulicy Zwierzynieckiej 1 w dniu Narodowego Święta Niepodległości oraz w ostatnią sobotę – 14 listopada br., kiedy odtworzony został w części program koncertu, zagranego z sukcesem przez Orkiestrę Filharmonii Krakowskiej pod batutą Michała Maciaszczyka w wiedeńskim Musikverein we wrześniu tego roku.

W tym tygodniu Filharmonia Krakowska zaplanowała dwa projekty kameralne online. Pierwszy z nich, Koncert Uniwersytecki, odbędzie się w środę 18 listopada br. o godzinie 19.00. Podczas koncertu retransmitowanego z Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, zespół instrumentalistów w składzie Paweł Nyklewicz – obój, Paweł Stawarski – skrzypce, Błażej Michna – altówka oraz Franciszek Pall – wiolonczela wykona dwa kwartety obojowe – KV 370 Wolfganga Amadeusa Mozarta oraz pierwszy z opusu ósmego autorstwa Carla Philippa Stamitza. W części słownej, która każdorazowo towarzyszy projektom z tej serii organizowanym przez Filharmonię Krakowska wespół z Uniwersytetem Jagiellońskim, dr Wojciech Maria Marchwica, wykładowca wydziału muzykologii, wygłosi wykład zatytułowany „Gwiazda wieczoru – obój!”

Drugi z projektów kameralnych to koncert online, jaki będzie miał swoją emisję w sobotę, 21 listopada br. o godz. 18.00 z sali koncertowej Filharmonii Krakowskiej. W przedsięwzięciu biorą udział muzycy na co dzień grający w Orkiestrze Filharmonii – skrzypkowie Joanna Konarzewska i Szymon Naściszewski, altowiolistka Marta Czepielowska, wiolonczelista Michał Dąbek oraz Duszan Korczakowski grający na kontrabasie. Do projektu zaproszony został ponadto pianista Michał Francuz. W programie koncertu znalazły się dzieła Franza Schuberta – Quartettsatz c-moll D 703 oraz słynny Kwintet fortepianowy A-dur op. 114 D 667 zatytułowany „Pstrąg”.

Oba koncerty prezentowane będą za pośrednictwem filharmonicznego kanału YouTube. Bilety online umożliwiające uczestnictwo w wydarzeniach sprzedawane są wyłącznie internetową i przesyłane w godzinie poprzedzającej koncert.

0%
0%