"Góry nas wezwały - piszą artyści w katalogu do wystawy "Wiersze skrywają obrazy a obrazy wiersze". Są naszą fascynacją i bardzo istotnym tematem twórczości.To tam szczególnie intensywnie doświadczamy swojej relacji ze wrzechświatem. Każdy z nas podąża swoją drogą, ale spotykamy się dzieki górom i tuszowi podczas wspólnych wystaw i plenerów w Karpatach. Istotę podróży w głąb krajobrazów chcemy wyrazić za pomocą archaicznej techniki korzystającej z pędzla, tuszu i papieru. Inspiruje nas taoistyczne malarstwo chińskie oraz klasyczne angielskie malarstwo akwarelowe".

Na wystawie prezentowanej  w Galerii W.Hasiora  (oddział Muzeum Tatrzańskiego) w Zakopanem ( 13.01 - 28.02) artyści prezentują prace wykonane podczas plenrów w Tatrach.

 

Lech Żurkowski - Uczeń prof. Aleksandra Kobzdeja i prof. Jana Tarasina (ASP Warszawa, dyplom 1974). W latach 1990-1993 uczył się kaligrafii japońskiej u Senseya Manabu Teramoto. Od 1991 roku maluje techniką Sumi-e. Kurator i uczestnik licznych wystaw i projektów. Prowadzi warsztaty plastyczne w wielu muzeach w Polsce.

 

 

Agata Jóźwiak  -  W 2006 roku uzyskała dyplom z malarstwa na WSP UMK w Toruniu. Zajmuje się twórczością autorską i realizacją zamówień artystycznych. Agata tworzy głównie w technice olejnej, tuszu i akwareli. Organizuje plenery w Karpatach i w innych cennych przyrodniczo regionach Polski.

 

Konrad Świtała - Ukończył wydział Prawa i Administracji UW. W latach 2005-2014 był prezesem Stowarzyszenia Artystów Plastyków "Ścieżka". Organizował szereg wystaw, warsztatów i spotkań z artystami, których twórczość nawiązuje do kultury Dalekiego Wschodu. Obecnie prowadzi własną pracownię grafiki oraz organizuje kursy plastyczne, maluje w technice tuszu i akwareli.

 

Wszystkie fotografie dzięki uprzejmości artystów.