- W najlepszych czasach w Krakowie było 150 firm deweloperskich zarejestrowanych w Krakowie. Dziś jest ich 70. Wtedy oni budowali 8-9 tysięcy mieszkań rocznie. To było poprzedzone 4-letnią pracą. 10 tysięcy mieszkań wybudowanych przez miasto nie jest możliwe. Po pierwsze, miasto nie ma takich gruntów, po drugie miasto nie posiada kadry, która to zrobi. Ile w Krakowie wybudowało się mieszkań z programu Mieszkanie Plus, gdzie władza centralna miała ustawodawstwo i środki? Nie wybudowało się żadne mieszkanie. 481 mieszkań, które zostały przekazane klientom w ramach Mieszkania Plus, to były mieszkania kupione od dewelopera. Rzucanie hasła 10 tysięcy mieszkań w 4 lata jest dziś niemożliwe - mówił w Radiu Kraków.
- A
- A
- A
Mieszkania w Krakowie po 25 tysięcy za metr? "Tak, jeśli nie zmieni się polityka planistyczna oraz tryb realizacji inwestycji"
Jeśli w Krakowie nie zmieni się polityka planistyczna oraz tryb realizacji inwestycji, to pod koniec nowej kadencji samorządu terytorialnego nie kupimy w Krakowie mieszkania taniej niż 25 tys. za metr kwadratowy - przekonuje Adrian Potoczek, wiceprezes krakowskiego oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich. O budownictwie mieszkaniowym, zintegrowanych planach inwestycyjnych oraz ustawie o patodeweloperce z Adrianem Potoczkiem rozmawiał Jacek Bańka.
Autor:
Jacek Bańka
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
22:46
Co jest w tobie żywe? Pytanie, które może zatrzymać nas w codziennym biegu
-
20:33
Tragiczny wypadek na Podhalu. Nie żyje 31-letni motocyklista
-
20:28
Nowe mieszkania w Krakowie – przegląd inwestycji deweloperskich 2026
-
20:25
Co to jest zamek TSA?
-
20:21
Ciąża a laserowa korekcja wzroku - o czym warto wiedzieć?
-
19:37
Zmarł scenarzysta filmowy Krzysztof Piesiewicz
-
19:28
Wojciech Kwiecień nabył akcje Wisły Kraków? Prezes Królewski dementuje
-
18:48
Wisła nie odpuszcza po decyzji PZPN. „To dopiero początek”
-
17:55
„Doby brakuje”. Adam Leszkiewicz rezygnuje z Grupy Azoty
-
16:55
„Związek jak związek”. Psycholog o społecznej akceptacji związków jednopłciowych
-
16:51
Anom i narkotyki warte 13 mln zł. Proces grupy „Smoka” ruszy w czerwcu
-
16:50
Ochrona seniorów i dzieci przed telefonicznymi oszustwami. Jak budować cyfrowe bezpieczeństwo w rodzinie?
-
15:50
Wyciek gazu w bloku w Krynicy-Zdroju. Mieszkańcy: "Żyliśmy na beczce prochu"
-
15:22
Kosmiczne ambicje Krakowa. Miasto zabiega o ośrodek ESA
-
15:18
Za krótkie zielone światło? Za wąski przystanek? Nowa platforma dla mieszkańców Krakowa i okolicznych gmin
-
14:53
Referendum w Krakowie: prezydent Krakowa odpowiada przewodniczącemu komitetu referendalnego ws. debaty
-
14:33
Jak się okazało, nas przy owadach jest śmiesznie mało
-
13:59
"Czy muszka owocowa może wykazywać złożone zachowania?". Copernicus Festival rusza już 19 maja!
-
13:47
Miała być gotowa inwestycja, jest dopiero przetarg. Problemy w centrum Tarnowa