Prace ogrodowe to ożywiająca forma aktywności fizycznej na łonie natury, poprawia samopoczucie i humor. Przy okazji sprzątania, planowanego 26.03. od 11-tej, będzie można też zaobserwować pierwsze kiełkujące rośliny.

Łąka jest podmokła - koniecznie trzeba założyć kalosze i ubrania, które mogą się pobrudzić. Spotkanie organizowane jest przez Fundację Dzieci w Naturę oraz Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków w ramach projektu „Dzikie jest dobre”.

Gdy na własnej skórze zaczynamy odczuwać skutki utraty bioróżnorodności i zmian klimatycznych, a wraz z postępującą pandemią COVID-19 wiążą się dodatkowe ograniczenia, kontakt z przyrodą nabiera szczególnego znaczenia. Stąd pomysł na projekt „Dzikie jest dobre”, którego podstawowym celem jest aktywizacja lokalnych społeczności do działań na rzecz ochrony przyrody, w tym odtwarzania zdegradowanych siedlisk, tworzenia dzikich zakątków czy efektywnych interwencji na rzecz zagrożonej przyrody. Działania projektowe realizowane są w województwie małopolskim.

Z Aleksandrą Pępkowską-Król z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków i Anną Warzyńską z Fundacji "Dzieci w Naturę" rozmawiała Ewa Szkurłat.