Nawet jeżeli stan techniczny maszyn rolniczych wymaga wymiany niektórych komponentów, nie musimy martwić się ich dostępnością. Rolnictwo jest bowiem branżą dynamicznie rozwijającą się. Dzięki temu oferta stacjonarnych punktów handlowych i sklepów rolniczych online nadal staje się coraz bogatsza. Ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, kosiarki, prasy, sieczkarnie opryskiwacze – to tylko niektóre z maszyn rolniczych, do których marka John Deere dedykuje tworzone przez siebie elementy i podzespoły. Firma znana jest na całym świecie z tego, że nie idzie na żadne kompromisy. Z oryginalnych części korzystają przede wszystkim ci, którzy oczekują najwyższego poziomu jakości i wydajności od maszyny rolniczej.

Jak zadbać o odpowiedni stan techniczny kombajnów i ciągników John Deere?

Mimo że marka John Deere cieszy się opinią niezawodnej i bezawaryjnej, części i komponenty wchodzące w skład traktorów i kombajnów zbożowych tego producenta należy co jakiś czas wymieniać. Rolnicy poszukują ich szczególnie podczas sezonu siewnego i żniwnego. Wówczas najczęściej dochodzi do usterek i awarii w wyniku nadmiernej eksploatacji elementów maszyny. Pracują one codziennie przez kilkanaście godzin w ekstremalnie trudnych warunkach, na niestabilnym podłożu. Niezależnie od serii i modelu pojazdów, nawet nowe ciągniki rolnicze i inne maszyny John Deere wymagają systematycznej kontroli stanu technicznego oraz przeglądów.

Przed rozpoczęciem sezonu warto zaplanować regularny serwis i konserwację maszyn rolniczych. Dzięki przeglądowi technicznemu można zlokalizować i zdefiniować większość problemów, a niektórym z nich nawet zapobiec. Należy przede wszystkim sprawdzić stan oleju, filtrów, wszelkich płynów eksploatacyjnych, zadbać o odpowiedni poziom smarowania ruchomych elementów. Konieczne jest również sprawdzenie stanu opon oraz wybranych elementów: łańcuchów, pasów napędowych, łożysk. Sprawność tych elementów odpowiada nie tylko za komfort i bezpieczeństwo pracy operatora w kabinie. Zwiększa też wydajność maszyn i ekonomię ich funkcjonowania.

W przypadku, gdy podczas przeglądu technicznego rolnik lub mechanik zauważy jakiekolwiek nieprawidłowości w zakresie funkcjonowania maszyny rolniczej, należy je niezwłocznie wymienić. Po wykonaniu wszystkich czynności i wymianie części warto wykonać test maszyny. Kontroluje się ją w warunkach zbliżonych do rzeczywistych warunków pracy na co dzień. W ten sposób sprawdza się jej funkcjonalność i precyzję. Zyskujemy pewność, że sprzęt jest gotowy do intensywnych prac na polu.

Oryginalne części do maszyn rolniczych John Deere

Wśród najbardziej znanych producentów maszyn rolniczych John Deere charakteryzuje się najwyższą niezawodnością, weryfikowaną już na etapie produkcji. Dzięki temu ich serwisowanie i pielęgnacja nie przysparza większych trudności. Są ekologiczne, oszczędzają paliwo i energię, a wyposażone jednocześnie w innowacyjne systemy technologiczne umożliwiają maksymalne wykorzystanie mocy koni mechanicznych.

Oryginalne części John Deere klienci mogą otrzymać zarówno w stacjonarnych punktach handlowych, jak i w sklepach internetowych. Czym wyróżniają się one na tle tańszej konkurencji? Zamienniki zostają zwykle w tyle ze względu na rzekomą oszczędność. Kosztują co prawda mniej, ale w parze z niższą ceną nie zawsze idzie wysoka jakość produktu. Kupując części do traktorów John Deere pochodzące bezpośrednio od producenta, zyskujemy bowiem na zakup gwarancję.

Oryginalne komponenty opatrzone są logo marki. Wysyłane są do klientów w sygnowanych opakowaniach ze specjalnie przygotowaną etykietą z numerem zakupionego produktu. Są one przeznaczone specjalnie do maszyn John Deere i przechodzą rygorystyczne testy jakości. Muszą być zgodne ze specyfikacją i wymaganiami technicznymi danych maszyn rolniczych. Opracowano je z myślą o konkretnej serii i modelu maszyny rolniczej. Jeżeli rolnik nie ma pewności co do rodzaju kupowanej części lub podzespołu, może skorzystać z eksperckiego wsparcia specjalistów sklepu internetowego GALOP.

Części zamienne dla sprzętu rolniczego w sklepie internetowym GALOP

Bezproblemowe dopasowanie części John Deere do rodzaju posiadanej przez rolnika maszyny zapewnia bogaty asortyment sklepu internetowego GALOP. Klientom dostarcza się elementy indywidualnie dobrane do parametrów posiadanego sprzętu. To przede wszystkim komponenty i akcesoria do traktorów, kombajnów zbożowych, maszyn zielonkowych, a nawet komunalnych. W doborze pomagają wykwalifikowani specjaliści, posiłkując się opisem elementów zawartych w katalogu producenta.

W ofercie sklepu internetowego GALOP wyróżnia się takie części jak: elementy wyposażenia układu hydraulicznego, pompy, filtry, elementy układu kierowniczego, alternatory, części do chłodnicy, filtry powietrza oraz akcesoria (nawet opony i lampy robocze LED). To one najczęściej ulegają uszkodzeniu i zużyciu podczas sezonu. Ponieważ części do ciągników i innych popularnych maszyn rolniczych są łatwo dostępne w sklepie rolniczym online, nie musimy obawiać się długotrwałego unieruchomienia maszyny w wyniku jej usterki. Sytuacja ta może bowiem generować znaczące straty w ogólnym roku finansowym właściciela gospodarstwa rolnego. Ciągłość wykonywanych prac (zwłaszcza podczas sezonu) jest istotna zarówno w gospodarstwach rodzinnych, jak i dużych przedsiębiorstwach rolnych.

Oryginalne części John Deere Company dostępne w sklepie internetowym GALOP można sprawdzić tutaj: https://agrogalop.pl/marka/john-deere/.