Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Turyści mogą już zwiedzać ratusz odtworzony na rynku w Muszynie

Odtworzony na rynku w Muszynie ratusz wraz z kryjącymi się we wnętrzu atrakcjami jest już dostępny dla turystów. Otwarcie budynku było również symbolicznym zakończeniem serii inwestycji łącznie z rewitalizacją całości rynku.

Fot. Sławomir Wrona

W miejscu zlikwidowanego parkingu jest teraz m.in. fontanna, miejsce na kawiarniane ogródki i klomby z roślinami. Mieszkańcy i turyści są pod wrażeniem zmiany jaka zaszła w centrum Muszyny.
Odtworzony ratusz w Muszynie ma pełnić funkcje reprezentacyjne. W jego wnętrzu znajduje się sala galowa, w której mają być m.in. udzielane śluby. W piwnicach zwiedzić można natomiast część historyczną, z dawną salą tortur i miejscem, gdzie w dawnych wiekach składowano wino sprowadzane z południa Europy do Polski.
Autor:
Sławomir Wrona

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię