W ramach obchodów na tarnowskim rynku wykonana została wspólna fotografia mieszkańców z Janem Szczepanikiem. O godz. 12.30 w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych rozpoczęła się Uroczysta Gala Jubileuszowa, podczas której nastąpi wręczenie nagród Jana Szczepanika fundowanych przez Izbę Przemysłowo-Handlową oraz medali Jana Szczepanika przyznawanych przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Wieczorem o 18.00 zaplanowano wernisaż wystawy „Jan Szczepanik – geniusz, wynalazca, konstruktor”, na który organizatorzy zapraszają do Muzeum Historii Tarnowa i Regionu.  

Jan Szczepanik nazywany był galicyjskim geniuszem, polskim Da Vinci i Edisonem, był autorem kilkuset patentów i ponad 50 wynalazków, z których wiele, szczególnie z dziedziny filmu, fotografii i telewizji, stosowanych jest do dzisiaj. Jest również twórcą tkaniny kuloodpornej.

Dożył zaledwie 54 lat. Zmarł 18 kwietnia 1926 roku w rodzinnym Tarnowie. Powodem śmierci polskiego wynalazcy był rak wątroby. Pochowany został na Starym Cmentarzu w Tarnowie w grobowcu rodziny Dzikowskich.