Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Spadkobiercy rodziny Goldmanów chca odzyskać Pałacyk Ślubów.

  • Tarnów
  • date_range Środa, 2012.06.20 10:34 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:09 )
Do tarnowskiego sądu wpłynęły dwa wnioski w sprawie ponownego rozważenia kwesti własności działek przy ulicy Gumniskiej

fot arch

Spadkobiercy żydowskiej rodziny Goldmanów chcą odzyskać działki na terenie Tarnowa, które kiedyś były ich własnością. Chodzi miedzy innymi o teren pod obecnym Pałacykiem Ślubów czyli Urzędem Stanu Cywilnego.
Rodzina Drillichów złożyła w tarnowskim sądzie wniosek u uchylenie decyzji sądu ,która przez zasiedzenie dała prawo do tego majątku Skarbowi Państwa.
"Sąd rozważając wnioski wydał postanowienie, w którym przyznał że w latach 80tych nieprawidłowo stwierdzono iż Skarb Państwa nabył prawa własności tych nieruchomości mówi sędzia Tomasz Kozioł.
Od tej decyzji stronom przysługuje odwołanie.Jeśli nie będzie zażaleń rodzina będzie mogła rozpocząć procedury zmierzające do nadania im prawa własności tych terenów i mieszczącego się tam Pałacyku Ślubów. Rodzina Drillichów stara się także o odzyskanie terenów pod parafią Matki Bożej Szkaplerznej, sprzedane zostały one kościołowi przez osobę prywatną, która także nabyła je przez zasiedzenie - sąd sprawdzi czy miała do tego prawo.

(Agnieszka Wrońska )

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię