Podczas 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej pojawią się koprodukcje.  Od kilku lat zauważa się pewne zmiany w produkcjach filmowych. Często mają mieszane formy - animacja przenika się z fabułą, grafika przenika się z fabułą, pojawiają się pełnometrażowe animacje, dlatego takie filmy pojawią się też także na festiwalu -  wyjaśnia dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury Tomasz Kapturkiewicz.

    Tomasz Kapturkiewicz powiedział, że ze względu na ograniczenia pandemiczne widzowie nie będą mogli osobiście spotkać się z twórcami, ale znaleziono rozwiązanie. Spotkania odbywają się w czasie rzeczywistym w kinie z udziałem widowni i prowadzącego, ale sam gość, twórca pojawia się na ekranie.

35. edycje Tarnowskiej Nagrody Filmowej zainauguruje w sobotę 5 czerwca o godzinie 20 koncert zespołu Jazz Band Młynarski - Masecki w amfiteatrze przy ulicy Kopernika. Jeśli pogoda na to pozwoli to w tym miejscu będą wyświetlane filmy dla dzieci, oraz na zakończenie festiwalu 12 czerwca ze swoim recitalem wystąpi Zbigniew Zamachowskim.

Alternatywnymi miejscami tych wydarzeń jest ponad 100-letnie Kino Marzenie, w którym będą wyświetlane filmy konkursowe. Natomiast nagrodę za całokształt twórczości odbierze reżyser Wojciech Marczewski.

Program tarnowskiego festiwalu polskich filmów pełnometrażowych można znaleźć na www.tarnowskanagrodafilmowa.pl

 

 

Bartłomiej Maziarz/bp