Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Rozpoczyna się 35. Tarnowska Nagroda Filmowa

  • Tarnów
  • date_range Sobota, 2021.06.05 09:23 ( Edytowany Sobota, 2021.06.05 22:21 )
12 filmów konkursowych, pokazy obrazów krótkometrażowych, filmy dla dzieci i koncerty - to wszystko czeka widzów rozpoczynającej się w sobotę) 35. edycji Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Jubileuszowa odsłona przynosi poszerzenie formuły tarnowskiego festiwalu z polskich filmów fabularnych na pełnometrażowe

fot: P. Topolski

Podczas 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej pojawią się koprodukcje.  Od kilku lat zauważa się pewne zmiany w produkcjach filmowych. Często mają mieszane formy - animacja przenika się z fabułą, grafika przenika się z fabułą, pojawiają się pełnometrażowe animacje, dlatego takie filmy pojawią się też także na festiwalu -  wyjaśnia dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury Tomasz Kapturkiewicz.

    Tomasz Kapturkiewicz powiedział, że ze względu na ograniczenia pandemiczne widzowie nie będą mogli osobiście spotkać się z twórcami, ale znaleziono rozwiązanie. Spotkania odbywają się w czasie rzeczywistym w kinie z udziałem widowni i prowadzącego, ale sam gość, twórca pojawia się na ekranie.

35. edycje Tarnowskiej Nagrody Filmowej zainauguruje w sobotę 5 czerwca o godzinie 20 koncert zespołu Jazz Band Młynarski - Masecki w amfiteatrze przy ulicy Kopernika. Jeśli pogoda na to pozwoli to w tym miejscu będą wyświetlane filmy dla dzieci, oraz na zakończenie festiwalu 12 czerwca ze swoim recitalem wystąpi Zbigniew Zamachowskim.

Alternatywnymi miejscami tych wydarzeń jest ponad 100-letnie Kino Marzenie, w którym będą wyświetlane filmy konkursowe. Natomiast nagrodę za całokształt twórczości odbierze reżyser Wojciech Marczewski.

Program tarnowskiego festiwalu polskich filmów pełnometrażowych można znaleźć na www.tarnowskanagrodafilmowa.pl

 

 

Bartłomiej Maziarz/bp

 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię