Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Mieszkanie do wynajęcia za przeprowadzkę do Tarnowa lub za meldunek

Tarnów zachęca do zamieszkania w mieście perspektywą pierwszeństwa w wynajmie mieszkania. Blok w ramach programu "Mieszkanie na start" powstaje przy ulicy Sportowej i będzie gotowy w październiku. Będzie tam 50 mieszkań jedno i dwupokojowych, od 32 do 53 metrów kwadratowych.

źródło: TBS

- Głównie będzie to skierowane do osób z zewnątrz. Chodzi o to, żeby zachęcać młode rodziny z dziećmi, młode małżeństwa, osoby do 35 roku życia, które zmienią miejsce pracy i zamieszkają w Tarnowie, lub ewentualnie będą podejmować naukę i będą chciały się osiedlić u nas w mieście - mówi wiceprezydent Tarnowa, Dorota Krakowska.
Posłuchaj rozmowy z prezesem Tarnowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Wojciechem Danielem
Żeby wynająć mieszkanie przy ulicy Sportowej w Tarnowie, trzeba będzie jednak spełnić szereg kryteriów. Między innymi będzie dochodowe. Dla przykładu, dla osoby mieszkającej w pojedynkę to 75 procent ostatnio ogłoszonego średniego dochodu gospodarstwa, czyli 4300 złotych netto. Dla dwuosobowego gospodarstwa domowego - 6058 złotych.  

Pierwszeństwo będą miały osoby, które nie będą miały wcześniej własnego mieszkania ani meldunku w mieście. Chętni mogą się zgłaszać już od poniedziałku 19 lipca do TBS.

Warunkiem będzie także podpisanie umowy partycypacyjnej i dopłata do budowy takiego mieszkania ponad 20 procent jego wartości, czyli od około 40 do 70 tysięcy złotych.

Jak wyjaśnia prezes Tarnowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Wojciech Daniel, czynsz w takim mieszkaniu ma wynieść około 12 złotych i 50 groszy, natomiast media 4 złote i 50 groszy. Najemcy będą jednak mogli się także starać o dopłatę do czynszu przez okres około 15 lat.

Wcześniej przy ulicy Sportowej powstały dwa inne bloki TBS, w których mieszka już około 100 osób.
Autor:
Bartłomiej Maziarz

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię