- Ruch wahadłowy, który był w następnej fazie przewidziany, jako rozwiązanie po zlikwidowaniu ograniczenia ruchu ze strony Ostrowa, nie będzie wprowadzony. Będzie ruch jednokierunkowy od strony Ostrowa w kierunku Tarnowa. W kierunku przeciwnym ruch będzie prowadzony dla pojazdów do 3,5 tony objazdem ulicami Chemiczną i Dunajcową - przyznaje w rozmowie z Radiem Kraków zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji, Adam Gurul.

To ma pozwolić złagodzić utrudnienia po otwarciu mostu w Ostrowie związane z remontem ulicy Witosa. Na odbudowanym moście w piątek ułożono ostatnią warstwę asfaltu. W sobotę przeprawa ma przejść tzw. próby obciążeniowe. Natomiast na poniedziałek zaplanowano ostatnie prace wykończeniowe i jeśli przebieganą sprawnie, w tym samym dniu wieczorem na moście w Ostrowie zostanie puszczony ruch. Po 2,5 roku remontu przeprawy wróci zatem najkrótsze połączenie autostrady z tarnowskimi Mościcami i najkrótsza droga do Tarnowa dla tysięcy mieszkańców.

Zarząd Dróg Wojewódzkich potwierdza, że ruch jednokierunkowy na ulicy Witosa w kierunku Mościc ma zostać wprowadzony wraz z otwarciem mostu.

Wykonawca remontu ulicy Witosa długo nie chciał się zgodzić na takie rozwiązanie, bo twierdził, że utrudni mu to dowóz materiałów na plac budowy i same prace. Ostatecznie m.in. po spotkaniach zarządu powiatu tarnowskiego m.in. z wicemarszałkiem Łukaszem Smółką, firma przystała jednak na rozwiązanie proponowane przez drogowców z Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Ruch jednokierunkowy na ulicy Witosa ma potrwać do listopada.

Jak dodaje Adam Gurgul z tarnowskiego ZDiK-u, na ulicy Dunajcowej, trwają doraźne prace, które mają poprawić stan nawierzchni przed zwiększonym ruchem po otwarciu mostu w Ostrowie.