Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Jest pierwsza z zapowiadanych zmian w tarnowskim budżecie obywatelskim

Do tej pory projekty mogły opiewać na kwoty od 100 do 500 tysięcy złotych. Czasem zdarzało się, że takie kwoty nie wystarczyły, żeby zrealizować zadanie, które wygrało budżet obywatelski. Na wniosek prezydenta Jakuba Kwaśnego - decyzją większości tarnowskich radnych - górną kwotę podwyższono do 750 tysięcy złotych. Tylko na taką zmianę wystarczy czasu przed startującą niedługo kolejną edycją tarnowskiego budżetu obywatelskiego.

fot: Paweł Topolski

Posłuchaj co mówi Jakub Kwaśny

- Podnosimy tylko kwotę do 650 tysięcy. Okazuje się, że niejednokrotnie kwota pół miliona nie była wystarczająca, żeby zrealizować dane inwestycje. Czasem lepiej zrobić mniej, ale lepiej, bez odwlekania tego w czasie lub znikania projektów z budżetu obywatelskiego. Równolegle będziemy pracowali nad nowymi zasadami - mówi Jakub Kwaśny.

Prezydent Tarnowa dodaje, że być może uda się zrealizować projekt rolkostrady, który wygrał jedną z edycji tarnowskiego budżetu obywatelskiego, ale zdaniem urzędników był za drogi. Według nowego pomysłu rolkostrada miałaby powstać nie przy ulicy Lotniska, bo tam teren trzeba byłoby odrolnić, ale na terenie parku biegowa Marcinka.

Posłuchaj co mówi radny PiS, Mirosław Biedroń

Radny PiS Mirosław Biedroń popiera podwyższenie górnej kwoty projektów budżetu obywatelskiego, ale jak podkreśla: nie można się na tym zatrzymać.

- Myślę, że to jest taka cegiełka w budowaniu budżetu obywatelskiego na nowo w Tarnowie, który przecież był jednym z pierwszych w Polsce, a teraz przeżywa kryzys. Coraz mniej osób głosuje, coraz mniej jest tych projektów. To oczywiście też efekt tego, w jaki sposób te projekty były realizowane. Myślę, że to będzie taki sygnał dla tarnowian, że warto ponownie przyjrzeć się budżetowi obywatelskiemu miasta Tarnowa i wziąć w nim udział - podkreśla radny Biedroń.

Do podziału w ostatniej edycji tarnowskiego budżetu obywatelskiego były 4 miliony 325 tysięcy złotych.

Autor:
Bartłomiej Maziarz

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię