Jak przyznaje rektor uczelni, Małgorzata Kołpa, za tym sukcesem stoi bogata, ciągle zmieniająca się oferta dydaktyczna. Uczelnia przyciąga nie tylko młodych ludzi z Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Są kierunki, na których studiują już osoby z najdalszych zakątków Polski. To między innymi psychologia i grafika.

- To kierunki, które cieszą się wielkim powodzeniem. Było kilka osób na jedno miejsce. Można było wybierać ludzi z najlepszymi średnimi. Przyjeżdżają ludzie z Gdańska, jest chłopak ze Szczecina, ze Śląska. Grafika i psychologia sprawiły, że mamy studentów z innym miast i województw - przyznaje rektor Małgorzata Kołpa.

Najwięcej studentów na I roku studiów zostało przyjętych w Akademii Tarnowskiej na kierunek pielęgniarstwo. Drugim najpopularniejszym kierunkiem okazała się administracja, a trzecim – informatyka. W gronie najchętniej wybieranych znalazły się także: ekonomia, filologia angielska, psychologia i fizjoterapia. Psychologia jest nowością w ofercie studiów Akademii Tarnowskiej. Od przyszłego roku uczulenia będzie prowadziła także rekrutację na kierunek lekarski.