Trasa liczyła 144,3 km, a zawodnicy rywalizowali na obfitującej w podjazdy ok. 30-kilometrowej rundzie. Często dochodziło do ucieczek i przetasowań na poszczególnych okrążeniach. W finałowej rozgrywce liczyli się tylko Budziński i trójka zawodników grupy Elkov-Kasper: Matej Zahalka, Michael Boros i Filip Reha. Polak po mistrzowsku rozegrał ostatnie metry i zanotował pierwsze zwycięstwo UCI w karierze.

Na starcie stanęło sześć polskich zespołów: HRE Mazowsze Serce Polski, Voster ATS Team, TC Chrobry SCOTT Głogów, LUKS Trójka Piaseczno, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne i Bialini Elitewheels Rewolttech.

Memoriał Henryka Łasaka jest najwyżej klasyfikowanym jednodniowym wyścigiem kolarskim rozgrywanym w Polsce. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Łasak urodził się w 1932 r. w miejscowości Las (koło Warszawy). Był wybitnym trenerem kolarskiej reprezentacji Polski, wychowawcą i szkoleniowcem medalistów olimpijskich oraz mistrzostw świata, m.in. Ryszarda Szurkowskiego i Stanisława Szozdy. Zginął w styczniu 1973 r. w wypadku samochodowym w Skomielnej Białej.

Wyniki 24. Memoriału Henryka Łasaka:

 1. Tomasz Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski) 4:02.44
 2. Michael Boros (Czechy/Elkov-Kasper)     strata 2 s
 3. Matej Zahalka (Czechy/Elkov-Kasper)        6  
 4. Filip Reha (Czechy/Elkov-Kasper)          6
 5. Mateusz Grabis (Voster ATS Team)         53
 6. Patryk Stosz (Voster ATS Team)          55