Już kilka kolejek temu awans do najwyższej ligi rozgrywkowej w naszym kraju uzyskał ŁKS Łódź. Za plecami lidera rozgrywek trwa jednak zażarta walka o drugie miejsce, które - przypomnijmy - daje bezpośredni awans. Po sezonie zasadniczym drużyny z miejsc 3-6 między sobą rozegrają baraże. Najlepsza drużyna zajmie trzecie wolne miejsce w Ekstraklasie.

Po 33 kolejkach najwyżej sklasyfikowaną drużyną z Małopolski jest Bruk-Bet Termalica Nieciecza, która ma 59 pkt i zajmuje trzecie miejsce w ligowej. Tuż za nią plasuje się Puszcza Niepołomice - 58 pkt. Piąta jest Wisła Kraków - 57 pkt.

Ostatnia kolejka jest rozgrywana w Formule Multi Ligi. Oznacza to, że wszystkie dziewięć spotkań rozpoczyna się o tej samej godzinie. Dla słuchaczy Radia Kraków przygotowaliśmy specjalny program, w którym będziemy prowadzić relację z meczów małopolskich drużyn.

W Niecieczy gospodarze będą walczyć o ligowe punkty z Arką Gdynia, która do ostatnich minut będzie biła się o awans do baraży. Ten mecz skomentuje dla państwa Marek Solecki. Do Niepołomic przyjedzie zespół Chrobrego Głogów, który zrobi wszystko, żeby urwać punkty gospodarzom. Żubry z Niepołomic to rewelacja rozgrywek. Na naszej antenie prezes Marek Bartoszek zapowiada, że w Niepołomicach cel jest jeden - Ekstraklasa. To spotkanie skomentuje dla was Grzegorz Bernasik.

Krakowska Wisła uda się na mecz wyjazdowy do Łęcznej. Miejscowy Górnik to bardzo niewygodny przeciwnik na własnym stadionie. Punkty pogubiła tam cała czołówka pierwszej ligi. Czy trener wiślaków Radosław Sobolewski będzie potrafił wymazać z pamięci swoich zawodników ostatnią porażkę z Zagłębiem Sosnowiec? Przekonamy się już w sobotę. Mecz skomentuje Tadeusz Kwaśniak.

Sobotnia Multi Liga na antenie Radia Kraków startuje od godziny 18:05. Program poprowadzi Marcin Ryszka. Serdecznie zapraszamy.