Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

MŚ w karate kyokushin już od piątku. POSŁUCHAJ

  • Marek Solecki
  • date_range Niedziela, 2021.11.14 22:41 ( Edytowany Czwartek, 2021.11.18 12:50 )
Pierwszy raz w historii mistrzostwa świata w tej odmianie karate rozgrywane będą w Europie. Najlepszych karateków gościć będzie Tauron Arena Kraków.

W piątek i sobotę pod Wawelem odbędą się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin. Przyznanie organizacji mistrzostw naszemu krajowi, w szczególności miastu Kraków należy odczytać, jako swojego rodzaju nobilitację i docenienie faktu, że to właśnie w Krakowie, ponad 40 lat temu rozpoczął się dynamiczny rozwój Karate Kyokushin w naszym kraju – dyscypliny sportu, w której Polacy należą do światowej czołówki.

Posłuchaj rozmowy Marka Soleckiego z mistrzynią świata Anną Lisowską i wiceprezesem PZK Andrzejem Drewniakiem

Podkreślić trzeba fakt, iż Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin nigdy wcześniej nie odbyły się w Polsce, a nawet w Europie. Była to domena Japonii. Szacujemy, że w organizowanych w Polsce mistrzostwach weźmie udział między 400 a 600 najlepszych zawodników z całego świata, a rywalizację sportową w poszczególnych konkurencjach będzie oceniało około 100-120 sędziów.

Tematy:
Autor:
Marek Solecki

Opracowanie:
Marek Solecki

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię