Jakub Błaszczykowski po kilkunastomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją powrócił na boisko. 108-krotny reprezentant Polski zagrał w pierwszoligowym sparingu jego Wisły Kraków z Odrą Opole.

Mecz zakończył się zwycięstwem 3:1 opolskiego zespołu, a Błaszczykowski zagrał przez ostatnie 30 minut, gdy wynik meczu był już ustalony.

Błaszczykowski po raz ostatni na boisku pojawił się 21 sierpnia 2021 roku w meczu ekstraklasy pomiędzy Górnikem Łęczna i Wisłą. Tamto spotkanie „Biała Gwiazda” wygrała 3:1. Potem na treningu zerwał więzadła w kolanie i od tego czasu walczył o powrót do zdrowia i na boisko.

"To jest bardzo duże wydarzenie. Niewielu w to wierzyło, ale najważniejsze, że Kuba wierzył, że jeszcze wróci na boisko" – powiedział trener Wisły Radosław Sobolewski.

Krakowski zespół zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli 1. ligi i Błaszczykowski może pomóc w drużynie w decydujących meczach o awans do ekstraklasy.

Polski Związek Piłki Nożnej zaplanował, że czerwcowy, towarzyski mecz z Niemcami będzie pożegnalnym występem Błaszczykowskiego w reprezentacji Polski.