Trzydzieści dwa medale zdobyli reprezentanci Polski w zakończonych w Krakowie mistrzostwach świata w karate kyokushin. Te najcenniejsze - złote - w seniorskiej rywalizacji wywalczyły Anna Lisowska i Anna Świątkowska oraz Kamil Mastaj.

Lisowska triumfowała w konkurencji kata (pokazy), natomiast Świątkowska i Mastaj w konkurencji kumite (walki) w kategorii 65 kg i 90 kg. Cała trójka reprezentuje barwy YMCA Kraków.

Ponadto w konkurencji kumite polska ekipa wzbogaciła się o dwa srebra, po które sięgnęły Martyna Kubik (55 kg) i Aleksandra Karpiuk (65 kg), a także cztery brązowe medale wywalczone przez Aleksandrę Leśniwską (55 kg) i Dorotę Berezę (60 kg) oraz Jakuba Pawłowicza (75 kg) i Marcina Kułamkowskiego (80 kg).

W klasyfikacji medalowej Polska - pięcioma złotymi, siedmioma srebrnymi i 20 brązowymi - zajęła drugie miejsce. Najlepsza była Ukraina, której reprezentanci zgromadzili 40 medali, w tym 11 złotych.

Zmagania w krakowskiej Tauron Arenie trwały dwa dni. Uczestniczyło w nich 684 zawodniczek i zawodników z 32 krajów. O medale walczono w różnych kategoriach wiekowych od 12 lat do oldbojów (powyżej 35 lat). Rywalizacja toczyła się w dwóch konkurencjach - kumite (walki) i kata (formy). Impreza tej ragi nigdy wcześniej nie odbyła się w Polsce, a nawet w Europie.