Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Skoczkowie powalczą o medale igrzysk w Zakopanem

  • Sport
  • date_range Czwartek, 2021.06.03 20:27 ( Edytowany Piątek, 2021.06.04 12:34 )
Skoki narciarskie zostały dodane do programu Igrzysk Europejskich, które odbędą się w 2023 roku w Krakowie i Małopolsce - poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS). Gospodarzem letnich konkursów w tej dyscyplinie będzie Zakopane.

fot.arch RK

"Kibice skoków narciarskich będą mogli oglądać ten sport na multidyscyplinarnej imprezie. Europejskie Komitety Olimpijskie (EOC) ogłosiły włączenie tego sportu do programu Igrzysk Europejskich 2023" - napisano na oficjalnej stronie internetowej FIS.

Zakopane ma doświadczenie w organizowaniu prestiżowych zawodów zimowego Pucharu Świata, ale odbywały się tam także konkursy Letniej Grand Prix.

"Polska może pochwalić się też jednym z najlepszych zespołów na świecie i będzie miała nadzieję na medalowy sukces u siebie" - napisał FIS.

W skokach narciarskich planowanych jest łącznie pięć konkurencji dla kobiet i mężczyzn.

To 17. dotychczas dyscyplina, która znalazła się w programie trzeciej edycji Igrzysk Europejskich. Wcześniej potwierdzono rywalizację m.in. w łucznictwie, koszykówce 3x3, badmintonie, boksie, kajakarstwie, kolarstwie, pięcioboju nowoczesnym, strzelectwie, taekwondo czy triathlonie.

Pierwsza edycja Igrzysk Europejskich, będących swoistą "olimpiadą Europy", odbyła się w 2015 roku w Baku. Drugą zorganizował Mińsk cztery lata później.

(PAP/WS)

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię