1:3, czyli pierwsza porażka Cracovii w I lidze

• date_range Sobota, 2012.09.01 17:15 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:54 )
Mecz o mistrzostwo I ligi piłkarskiej Dolcan Ząbki - Cracovia. Wydarzenia

Dolcan Ząbki - Cracovia 3:1 (2:1)
28' - Dariusz Zjawiński (1:0)
35' - Patryk Koziara (2:0)
45' - Mateusz Żytko (karny) (2:1)
65' - Mateusz Piątkowski (3:1)

Cracovia: Krzysztof Pilarz - Andraż Struna (45' Bojan Puzigaca), Mateusz Żytko (żółta kartka), Milos Kosanović, Adam Marciniak - Edgar Bernhardt, Sławomir Szeliga (63' Sebastian Steblecki), Marcin Budziński - Rok Straus, Vladimir Boljević (43' Bartłomiej Dudzic) Łukasz Zejdler.

Nie znalazło się w wyjściowej jedenastce miejsce dla wracającego po przymusowej przerwie za czerwoną kartkę Bartłomieja Dudzica. 15 pierwszych minut gry bez wielkich emocji. Cracovia od początku meczu ufa w swój atak pozycyjny. Dolcan myśli przede wszystkim o grze na własnej połowie. 17 minuta - rzut wolny dla Cracovii - Boljevic w pole karne, po interwencji bramkarza gospodarzy strzela Zejdler, ale niecelnie. Cracovia coraz dłużej utrzymuje się przy piłce. Brakuje jednak precyzji. 24-25 minuta gry. Kilka "wrzutek" krakowian w pole karne Dolcanu, ale bez efektu. W rewanżu Piątkowski minął Pilarza, ale bramkarz Cracovii wraca i potrafił sobie poradzić z niebezpieczeństwem.
28 minuta - nieporozumienie obrońców Cracovii - Dariusz Zjawiński wykorzystuje sytuację i 1:0 dla Dolcanu!
Dolcan "z wiatrem w żaglach". Obrona Cracovii gra teraz bez błędów. 33 minuta - z ok 20 metrów Szeliga próbuje pokonać Leszczyńskiego, ale strzał był zbyt czytelny.
35 minuta - Patryk Koziara podwyższa prowadzenie gospodarzy. Damian Świerblewski z dużą swobodą poczynał sobie na prawym skrzydle i podał do zawodnika wbiegającego.
39 minuta - żółta kartka dla kapitana Dolcanu, Marcina Hirsza za faul na Vladimirze Boljevicu. Boljevic musi opuścić boisko. W jego miejsce na boisku pojawia się Bartłomiej Dudzic.
Bartłomiej Dudzic faulowany przez bramkarza Dolcanu. Rafał Leszczyński z żółtą kartką (dlaczego nie czerwoną?). Karny dla Cracovii
45' - 1:2 - wykonawcą karnego Mateusz Żytko.
Druga zmiana w Cracovii. Puzigaca za Strunę. Dwie doliczone minut pierwszej połowy
Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem gospodarzy 2:1. Gole spowodowały, że po niemrawym początku - mecz nagle nabrał rumieńców. Cracovii towarzyszy grupa kilkudziesięciu kibiców, którzy zdecydowali się na wyjazd na przedmieścia Warszawy.
Druga połowa rozpoczyna się od żółtej kartki dla Żytki za faul na Osolińskim.
50 minuta - piękna akcja Dudzica, który podaje Bernhardtowi, ale jego strzał broni bramkarz Dolcanu. To była znakomita okazja do wyrównania! Rośnie przewaga krakowian. Po kwadransie drugiej części gry pierwsza zmiana w Dolcanie. Jakubik za Świerblewskiego. Główną rolę w zespole gospodarzy zaczyna odgrywać ich bramkarz Rafał Leszczyński. Sebastian Steblecki za Sławomira Szeligę, to trzecia zmiana w zespole Wojciecha Stawowego.
65' - 3:1 dla gospodarzy - Mateusz Piątkowski. Zajęci szukaniem remisowej bramki krakowianie przegapili kontrę gospodarzy. Marciniak nie zdążyl z interwencją. Rozochocony Dolcan próbuje kolejnych ataków i strzałów.
Leszczyński, Leszczyński, Leszczyński. Są okazje dla Cracovii, ale nie ma sposobu na pokonanie bramkarza Dolcanu (Dudzic, Steblecki). Kwadrans do zakończenia meczu. Druga zmiana w Dolcanie. Defensywna. Baster za Zwolińskiego. Dolcan skutecznie broni dostępu do bramki. Czas ucieka, wynik się nie zmienia. Damian Jaroń za Chwastka, czyli zmiana w Dolcanie, na "zarobienie czasu". Żółta kartka dla Kleparka za grę na czas. Marne pocieszenie. Cztery minuty doliczonego czasu gry. Bartłomiej Dudzic w słupek (!) na początku tego "ekstra czasu". W odpowiedzi kontra Dolcanu i Pilarz ratuje Cracovię w sytuacji sam na sam z Jakubikiem. Sporo emocji w tym doliczonym czasie gry, ale jeszcze jeden szturm Cracovii nie dał efektu. Ostatni gwizdek sędziego.

Pierwsza porażka Cracovi w pierwszej lidze stałą się faktem. "Pasy" zachowują trzecie miejsce w tabeli, ale dystans do prowadzącej Floty Świnoujście wynosi już 5 punktów. Miano niepokonanej drużyny w I lidze podtrzymał Dolcan Ząbki. Następny mecz Cracovii na własnym boisku z ŁKS.