Nowości z serii LEGO® Friends to kolorowe i angażujące klocki, które są przeznaczone dla dzieci już do 4 roku życia. Dzięki temu nawet maluchy mogą oddać się wielogodzinnej rozrywce, ćwiczyć kreatywność, wzmacniać zdolności manualne, a ponadto doskonale się bawić. Ale to wciąż nie wszystko! Seria LEGO® Friends to unikatowa na skalę światową kolekcja, która jest jedną z najbardziej pożądanych serii wśród najmłodszych. Niemalże każdy zestaw to oddzielna historia ze wspólnym mianownikiem. Można ją odtwarzać na wiele różnych sposobów, dzięki czemu klocki nigdy się nie nudzą. Warto także podkreślić, że za pomocą LEGO® Friends dzieci mogą uczyć się empatii i odpowiedzialności za innych. Jest to możliwe głównie za sprawą zestawów Koci hotel czy Centrum ratunkowe dla psów, jednak niemalże każdy z nich może stać się doskonałym sposobem na przekazanie maluchowi pozytywnych zachowań.

Serial LEGO® Friends

A jeśli mowa o klockach LEGO® Friends - nie można także zapomnieć o serialu! To pięknie opowiedziana historia pięciu przyjaciółek, która doczekała się już kilku sezonów. To grupa przyjaciół, którzy razem przeżywają niesamowite przygody, zapierające dech w piersiach. Jeśli Ty i Twoje dziecko również macie ochotę dowiedzieć się, co spotkało tą paczkę przyjaciół, włącz Netflixa, YouTube lub jedną z dziecięcych stacji telewizyjnych.

LEGO® Friends — najnowsze zestawy dla maluchów

Choć każdy zestaw z serii LEGO® Friends jest godny uwagi, to są takie, które wyróżniają się szczególnie. Jeśli nie wiesz, na co postawić w pierwszej kolejności, sprawdź poniższe propozycje.

  • Sklep wnętrzarski i kwiaciarnia w śródmieściu

Ten zestaw LEGO® Friends to prawdziwa gratka dla osób, które lubią budować i urządzać wnętrza. Składa się z ponad 2 tysięcy elementów i jest przeznaczony dla dzieci powyżej 12 roku życia. Dzięki niemu można stworzyć sklep i kwiaciarnię, a następnie odgrywać sceny za pomocą dziewięciu postaci, które zostały umieszczone w zestawie. Ta propozycja to również wiele akcesoriów oraz możliwość intuicyjnego budowania w aplikacji LEGO® Builder.

  • Dom Autumn

Kolejna nowość z serii LEGO® Friends to Dom Autumn, czyli jednej z bohaterek serialu LEGO® Friends. Poza figurką właścicielki nieruchomości dzieci mają także do dyspozycji jej przyjaciół, czyli Leo, Aliyę oraz Miję. Dom zbudowany z wielu różnorodnych pomieszczeń i balkonu z teleskopem pozwala na odgrywanie kreatywnych scenek. Zestaw przeznaczony jest już dla maluchów, które ukończyły 7 rok życia i zawiera ponad 800 elementów.

  • Skatepark

A może szukasz czegoś dla aktywnych maluchów? Jeśli akurat nie mogą wyjść na dwór, to namiastkę szaleństwa trzymają dzięki zestawowi Skatepark. Dedykowany jest on dzieciom już od 6 roku życia i składa się z ponad 400 elementów. W środku znajdziesz rampy, poręcze, windy, strefę relaksu i trzy minilaleczki inspirowane bohaterami serialu LEGO® Friends. Mowa o Liann, Zacu i Lunie. Pozwalają spędzić długie godziny na dobrej i kreatywnej zabawie.

  • Centrum ratunkowe dla psów

Chcesz razem ze swoim dzieckiem uratować kilka psiaków? Zestaw Centrum ratunkowe dla psów z LEGO® Friends to doskonała okazja, aby ćwiczyć z dzieckiem nie tylko kreatywność, ale także empatię. Można to robić już od najmłodszych lat, ponieważ ta zabawka jest przeznaczona dla maluchów od 7 roku. Wśród ponad 600 różnorodnych elementów znajdziesz przedmioty do pielęgnacji, mycia i karmienia pupili, trzy minilaleczki (Autumn, Zaca i dr Gabrielę Silvę) oraz trzy psy.

  • Dom Paisley

W tym zestawieniu nie mogłoby także zabraknąć zestawu Dom Paisley. Ta bohaterka serialu tym razem zaprosiła do swojego domu Elli i Jonathana. Nie będą się nudzić, ponieważ poza dużym domem dziewczynki mają także do dyspozycji gitarę, przybory kuchenne, jedzenie i wiele, wiele więcej. Tym zestawem mogą się bawić maluchy już od 4 roku życia! Do dyspozycji mają prawie 200 elementów, które zapewnią im godziny zabawy i przeniosą do świata LEGO® Friends.

  • Koci hotel

Na koniec coś dla miłośników słodkich kociaków. Jeśli Twój maluch uwielbia zwierzaki, a Ty chcesz ćwiczyć z nim empatię, ten zestaw będzie strzałem w dziesiątkę. Składa się z ponad 600 elementów i jest dedykowany dzieciom powyżej 6 roku życia. Do dyspozycji są dwie minilaleczki przestawiające Olly'ego i Naomi oraz aż trzy koty: Gertruda, Shallow i Piksel. Zwierzętami można się opiekować za pomocą licznych akcesoriów, m.in. piłek, drapaków, kuwety z łopatką czy karmy. Godziny dobrej zabawy gwarantowane!