Radio Kraków
 • A
 • A
 • A

Polecane bitomaty w Krakowie

Podobnie jak w przypadku kantorów kryptowalut i giełd, osoby zainteresowane zakupem lub sprzedażą kryptowalut w bitomatach w Krakowie powinny zawsze zwracać uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem

Najlepiej więc korzystać wyłącznie z tych urządzeń, którymi zajmuje się sprawdzony operator. Eliminuje to ryzyko, że transakcja nie zostanie zrealizowana od razu, a także pozwala uniknąć dodatkowych opłat. Na szczęście, w Krakowie bitomaty są łatwo dostępne oraz bezpieczne dla każdego zainteresowanego klienta.

 1. Gdzie można znaleźć bitomaty?

 2. Co warto wiedzieć na temat bitomatów?

 3. Jakie kryptowaluty obsługuje bitomat w Krakowie?

 4. Zalety korzystania z bitomatu

 5. Gdzie znajduje się punkt Bitomat Kraków?

 6. Galeria krakowska M1 z bitomatem

 7. Bitomat Kraków w Alei Pokoju 67

 8. Prowizja w bitomatach Kraków

 9. W jaki sposób można sprawdzić stan gotówki w bitomacie?

 10. Jak dokonać wpłaty w bitomacie w Krakowie?

 11. Jak działa rynek kryptowalut?

 12. Dlaczego warto inwestować w kryptowaluty w bitomatach w Krakowie?

 13. Bitomaty Shitcoins.club - najwygodniejsze rozwiązanie na rynku? 

 14. Jak kupić i sprzedaż kryptowalutę?

 15. Jak działa bitomat Kraków ?

 16. Co można kupić za bitcoin?

 17. Inwestowanie w kryptowaluty dla początkujących

Gdzie można znaleźć bitomaty - oprócz Krakowa?

Warto mieć świadomość, że bitomaty są wbrew pozorom bardzo popularne i można z nich korzystać we wszystkich dużych miastach. Oprócz Krakowa, coraz częściej nawet w najmniejszych miejscowościach zaczynają się pojawiać urządzenia podobne do tradycyjnych bankomatów, ale umożliwiające dokonywanie transakcji z wykorzystaniem kryptowalut. 

Jeżeli szukasz informacji o krakowskich bitomatach, lub nigdy nie korzystałeś z takich urządzeń i zastanawiasz się, na jakiej zasadzie działają, poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.

 Zespół Shitcoins.club stoi przy bitomacie, zdjęcie

Co warto wiedzieć na temat bitomatów?

Niezależnie od tego, czy chodzi o punkt Bitomat Kraków, czy też o kryptowalutowy ATM znajdujący się w innym mieście, warto najpierw poznać kilka podstawowych informacji na temat tych urządzeń. Są to nowoczesne urządzenia, które działają na podobnej zasadzie co zwykłe bankomaty. Różnica jest jednak bardzo istotna z punktu widzenia inwestorów zainteresowanych cyfrowymi aktywami.

Oczywiście, podobnie jak w niektórych bankomatach, które pozwalają nie tylko wypłacać, ale również wpłacać pieniądze, bitomat można wykorzystać do tego, aby kupić bitcoin i inne kryptowaluty. Decydując się na sprzedaż, klient musi jedynie przesłać wybraną przez siebie kwotę w kryptowalutach na adres portfela, który wyświetli się na ekranie bitomatu, a po zaksięgowaniu transakcji będzie mógł odebrać gotówkę.

Jakie kryptowaluty obsługuje bitomat Kraków?

Bitomaty pozwalają na zakup i sprzedaż kryptowalut (bitcoin, ethereum, litecoin, tron) i stablecoinu USDT (Tether). 

Zalety korzystania z bitomatu Kraków

Zalety bitomatów są więc oczywiste: oferują większą anonimowość niż ma to miejsce w przypadku korzystania z popularnych giełd lub kantorów, a jednocześnie eliminują konieczność czekania kilku dni, aż przelew zostanie zaksięgowany. Jest to więc niezwykle wygodne rozwiązanie - szczególnie że prowizja w bitomatach jest bardzo atrakcyjna, a przy transakcjach na kwotę do równowartości 1 000 EUR nie trzeba się w żaden sposób zweryfikować. Do tego dochodzi brak konieczności umawiania się w celu dokonania transakcji. Jeżeli bankomat bitcoin znajduje się w miejscu ogólnie dostępnym, to można się do niego wybrać zarówno rano, jak i wieczorem.

Klient pozuje przy punkcie Bitomat Kraków na ul Długa

Infografika, jak wejść do lokalu Bitomat Kraków na ul. Długa 47

Gdzie znajduje się punkt bitomat Kraków?

Popularny Bitomat Kraków znajduje się przy ul. Długa 47, 31-147 Kraków. W przeciwieństwie do urządzeń, które znajdują się w takich miejscach jak centrum handlowe, i muszą działać zgodnie z godzinami pracy galerii, krakowski bankomat kryptowalut dostępny jest przez 24 godziny na dobę, i to przez siedem dni w tygodniu. Nie dość, że pobierana przez bitomat Kraków prowizja jest standardowo na niskim poziomie, to bardzo często organizowane są różnego rodzaju promocje, które ją dodatkowo obniżają. Nawet do 0%. Jedynym operatorem e Europie, który regularnie obniża prowizje do 0% jest Shitcoins.club

Galeria krakowska M1- też z bitomatem

Jeżeli chodzi o Kraków, bitomat przy Długiej nie jest jedynym urządzeniem pozwalającym na szybkie dokonanie zakupu lub sprzedaży kryptowalut.  Następnym jest urządzenie w Alejach Pokoju - w galerii M1. Dowiedzmy się więcej:

Bitomat Kraków Galeria M1 - Aleja Pokoju 67

Drugi bitomat kraków dostępny jest w galerii M1, Aleja Pokoju 67, 31-580 Kraków. Ze względu na to, że bitomat znajduje się na terenie galerii, można z niego korzystać w godzinach 7:30 - 22:00 (w czwartki i piątki godziny są wydłużone do 23:00).

Chociaż z tego powodu bitomat Kraków w galerii nie oferuje klientom aż tak dowolnego doboru optymalnego terminu na dokonanie transakcji, jak w przypadku drugiego urządzenia, to jednocześnie wielu klientów chwali sobie, że mogą wymienić pieniądze podczas codziennych zakupów (“przy okazji”). Nie ma przy tym znaczenia, czy ktoś chce za niewydane pieniądze kupić kryptowaluty, czy też potrzebuje dodatkowej gotówki w związku z większymi zakupami. Bitcoinomat w kilka minut pozwoli zarówno spieniężyć posiadane krypto, jak i je zakupić za gotówkę. Stan środków, opinie, mapkę i wiele więcej znajdziesz na stronie tego bitomatu Bitomat Kraków.

Bitomat Kraków na ul. Grzegórzecka 7

Ten najnowszy bitomat w Krakowie obok punktu Moni-Dekor dostępny jest 24/7.

Jaka jest prowizja w bitomatach w Krakowie?

Wyżej wymienione bitomaty w Krakowie oferują jedną z najlepszych prowizji na rynku. Promocje sięgają nawet 0% względem giełd. Czasem zamiast płacić prowizję, bitomaty “dodają” drobną wartość względem giełd, czyli np. +2% względem giełd w PLN lub BTC. Średnio wynoszą ok. 4.5%

W jaki sposób można sprawdzić stan gotówki w bitomacie?

Ze względu na duże zainteresowanie bitomatami, przed odwiedzeniem punktu Bitomat Kraków warto sprawdzić, ile pieniędzy jest w danym momencie dostępnych w maszynie. Informacje o aktualnym stanie gotówki można znaleźć w zakładce bitomat Kraków. Na stronie operatora dostępne są również informacje o środkach dostępnych we wszystkich pozostałych bitomatach w Polsce.

Jak dokonać wpłaty w bitomacie Kraków?

Na koniec warto jeszcze poruszyć jeden temat, nad którym często zastanawiają się osoby, które nie korzystały z punktu bitomat Kraków, a mianowicie - jak zrobić wpłatę? Wbrew pozorom jest to bardzo proste. Wystarczy włożyć gotówkę (najlepiej do równowartości 1 000 EUR), zeskanować adres swojego portfela kryptowalut, po czym  potwierdzić transakcję.

Jak działa rynek kryptowalut?

Polacy są z pewnością bardzo zaciekawieni możliwościami jakie dają inwestycje w waluty wirtualne. Szacuję się, że jedna na dziewięć osób posiada cyfrową walutę. Nagłówki wszelkich artykułów przyciągają i są bardzo atrakcyjne. 

Na przykład, gdybyś zainwestował 100 USD w Bitcoin w 2009 roku, dziś byłby on wart około 41 mln USD, pomimo wzrostów i spadków na wielu rynkach inwestycyjnych. Jeśli jesteś zwykłym inwestorem, temat kryptowalut może przerażać ilością nowych informacji i zupełnie innym sposobem działania niż giełda czy obligacje. 

Oczywiście, rynek kryptowalut jest obarczony dużym ryzykiem. Zaleca się nie inwestować więcej niż ok. 5% swojego portfolio. Dopiero po latach nauki można zacząć inwestować większe kwoty.

Dlaczego warto inwestować w kryptowaluty w bitomatach w Krakowie?

Pewnie zastanawiałeś się nieraz gdzie inwestować w kryptowaluty? Zacznijmy od tego, że kryptowaluty są zdecentralizowane. Oznacza to, że żadna instytucja ani osoba prywatna nie posiada kontroli nad całym rynkiem. 

System sam w sobie działa bez potrzeby zewnętrznej ingerencji co zapewnia inwestorów, że nikt ani nic nie wpłynie na jego działanie. Dzięki temu, kryptowaluty są doskonałym sposobem na inwestycję kapitału w wypadku inflacji czy innego gospodarczego załamania. Najbardziej wygodną oraz bezpieczną formą inwestowania w kryptowaluty jest wybór bitomatu Kraków.

Bitomaty Shitcoins.club - najwygodniejsze rozwiązanie na rynku? 

Największą zaletą bankomatów kryptowalut jest ich intuicyjne działanie. Jeśli nigdy nie miałeś  okazji koszystać z Bitomatu w sieci znajdziesz filmy instruktażowe które od A do Z pokażą Ci w jaki sposób działa bitomat i jak przebiega transakcja. Specjalnie  przygotowany dla was film instruktażowy możecie znaleźć na kanale Shitcoins.club na YouTube.

Jak kupić i sprzedać kryptowalutę w Krakowie?

Istnieje kilka sposobów w jaki możemy zakupić waluty wirtualne. W przeciwieństwie do internetowych giełd kryptowalut, bankomaty kryptowalut pozwalają na wygodne kupowanie i sprzedawanie bitcoin, ethereum czy litecoina. 

W tej chwili rozróżniamy dwa rodzaje bankomatów kryptowalut. Są to ATM jednokierunkowe: urządzenia umożliwiające transakcje jednokierunkowe, takie jak kupowanie lub sprzedawanie kryptowaluty. Kolejny rodzaj to urządzenia dwukierunkowe, które obsługują zarówno kupowanie, jak i sprzedaż kryptowaluty. 

ATM bitcoin muszą być podłączone do internetu, aby zasilić wymianę kryptowaluty na gotówkę. Jako że urządzenia stoją zwykle w galeriach handlowych, nikt nie narzeka na problemy z łącznością.

Czy bitomaty w Krakowie są podobne do tradycyjnych bankomatów?

Bankomaty zazwyczaj przesyłają pieniądze za pomocą klucza publicznego w łańcuchu blokowym, ale niektóre nadal używają paragonów papierowych. Bankomaty kryptowalut często wymagają procesu weryfikacji użytkowników, zwłaszcza przy transakcjach na duże kwoty. 

W przeciwieństwie do tradycyjnych bankomatów, które umożliwiają fizyczne wpłaty i wypłaty środków, transakcje kryptowalutowe są oparte na blockchain. Wysyłają kryptowaluty do portfela użytkownika za pomocą kodu QR. Ponieważ nie łączą się z kontem bankowym, nie są również obsługiwane przez duże instytucje finansowe. Jednak, jak wspomnieliśmy wcześniej, podlegają podobnym regulacjom prawnym.

Poniżej przygotowaliśmy szczegółową instrukcję jak korzystać z bitomatu na ulicy Marszałkowskiej.

Jak działa bitomat Kraków?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, korzystanie z bitomatu jest banalnie proste. Możemy porównać bankomat kryptowalut do tych tradycyjnych bankomatów. Różnią się one tylko kilkoma szczegółami. Całą instrukcję użytkowania bitomatów w Krakowie przygotowaliśmy w kilku punktach. Oto one: 

Jeżeli chcesz kupić kryptowalutę

Na ekranie bitomatu musisz wybrać przycisk buy/kup. Kolejnym krokiem będzie wsunięcie odliczonej kwoty w szczelinę. Możesz użyć dowolnych banknotów. Bitomat Warszawa akceptuje dowolne nominały także te 500 zł. Kod QR z adresem Twojego osobistego portfela dla kryptowalut zeskanuj lub wpisz. Sprawdź wyświetlone na ekranie dane. Koniecznie zobacz, czy zgadza się fee transakcyjny. 

I to tyle! Wybrana waluta została przelana na Twój portfel. 

Jeżeli chcesz sprzedać kryptowalutę w Krakowie

W odwrotnym przypadku, jeżeli chcesz sprzedać kryptowalutę cały proces jest równie prosty. Na ekranie bitomatu musisz wybrać przycisk sell/sprzedaż. Pojawi się dokładny adres naszego portfela w formie kodu QR. 

Jeśli chcesz możesz go zeskanować wprost z ekranu lub wydrukować jako wygodny paragon z numerem identyfikacyjnym transakcji. Zdecyduj tak jak Ci wygodniej. Następnie przelej krypto na wskazany przez nas portfel. 

Musisz chwilę poczekać - transakcja musi zostać zaakceptowana w bloku. I gotowe! 

Co można kupić za bitcoin?

Kiedy został wprowadzony na rynek, bitcoin miał być środkiem do codziennych transakcji, umożliwiającym kupowanie wszystkiego, od filiżanki kawy po komputer, a nawet  nieruchomości. 

Chociaż liczba instytucji akceptujących kryptowaluty rośnie, duże transakcje z tym związane są rzadkie. Mimo to możliwe jest kupowanie szerokiej gamy produktów z witryn e-commerce za pomocą kryptowalut. Oto kilka przykładów:

 

 • Witryny technologiczne i e-commerce:

 

Kilka firm sprzedających produkty technologiczne akceptuje kryptowaluty na swoich stronach internetowych, takich jak AT&T i Microsoft. Overstock, platforma handlu elektronicznego, była jedną z pierwszych stron, które zaakceptowały Bitcoin. Shopify, Rakuten i Home Depot również je akceptują.

 

 • Dobra luksusowe:

 

Niektórzy sprzedawcy towarów luksusowych akceptują waluty wirtualne jako formę płatności. Na przykład luksusowy sprzedawca online Bitdials oferuje Rolex, Patek Philippe i inne wysokiej klasy zegarki w zamian za bitcoin.

 

 • Samochody:

 

Niektórzy dealerzy samochodowi – od marek masowych po luksusowych dealerów luksusowych – już akceptują kryptowalutę jako płatność.

 

 • Ubezpieczenie:

 

W kwietniu 2021 r. szwajcarski ubezpieczyciel obecny na naszym krajowym rynku AXA ogłosił, że zaczął akceptować Bitcoin jako formę płatności dla wszystkich swoich linii ubezpieczenia z wyjątkiem ubezpieczenia na życie (z powodu kwestii regulacyjnych).

Inwestowanie w kryptowaluty dla początkujących

Dla początkujących inwestorów, producent ATM Shitcoins.club przygotowała specjalne filmy instruktażowe, które znajdziesz na platformie YouTube czy Facebook. Pamiętaj, aby przed pierwszą transakcją zawsze sprawdzić stan gotówki w konkretnym urządzeniu. Ułatwia to późniejszą realizację wypłaty środków. 

Często w sieci poruszany jest temat anonimowości i bitomatu bez kamery. Czas rozwiać wątpliwości w tym temacie. Urządzenia takie tak samo jak tradycyjne bankomaty podlegają ustawie AML, więc producenci zmuszeni są do weryfikowania użytkowników, których transakcje przekraczają określone kwoty.

Gdzie są polecane bitomaty w Krakowie - podsumowanie

Podsumujmy - w Krakowie znajdują się trzy nowoczesne bitomaty. Dla przypomnienia i podsumowania, mamy dla was krótką listę z tymi pozycjami. Oto one:

 1. Bitomat na ul. Grzegórzecka 7 przy Moni-Dekor i Karawan. Otwarty 24/7.

 2. Bitomat Kraków na ulicy Długiej 47. Ten Bitomat jest dostępny 24/7 dni w tygodniu, również w niedziele niehandlowe.

 3. Bitomat M1 na Alei Pokoju 67. Ten bankomat kryptowalut jest dostępny od soboty do środy w godzinach 07:30 - 22:00. A od czwartku do piątku galeria jest czynna w godzinach od 07:30 do 23:00. Bankomat kryptowalut jest na poziomie 0. Urządzenie znajduje się przy wejściu do galerii M1 Krakow, w pobliżu MediaMarkt.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię