- A
- A
- A
Zachodnia obwodnica Nowego Sącza pęka w zaledwie dwa miesiące po otwarciu
W dwa miesiące po otwarciu stan zachodniej obwodnicy Nowego Sącza budzi spore zastrzeżenia kierowców. Na technicznych dojazdach zaczął pękać asfalt a przy jednym z mostów jezdnia zaczyna się zapadać. Powiatowy Zarząd Dróg zapewnia, że usterki zostaną wkrótce usunięte.Dyrektor powiatowego zarządu dróg w Nowym Sączu Andrzej Czerwiński w rozmowie z Radiem Kraków zapewnił, że pracownicy zarządu zwrócili uwagę na te usterki jeszcze zanim zauważyli je kierowcy. Wykonawca został o nich poinformowany i na piśmie zobowiązał się do napraw w ramach gwarancji, która trwać będzie do roku 2020. Prace rozpoczną się kiedy tylko pozwoli na to pogoda.
Nie wiadomo, na ile do tej sytuacji przyczynił się pośpiech przy budowie. Przypomnijmy, że 6.5 km nowej drogi powstało w zaledwie pięć miesięcy. Tempo wymusiło ryzyko utraty unijnej dotacji przekraczającej 30 mln zł. Oprócz napraw wkrótce zacząć się ma także upiększanie otoczenia trasy. Na poboczach zasiana ma być trawa. Poprawiona zostanie też nawierzchnia na drogach technicznych przy ekranach dźwiękochłonnych.
(Sławomir Wrona/ew)
Obserwuj autora na Twitterze:
Komentarze (0)
Najnowsze
-
12:36
Czy nos może uratować kolano? Nowatorski zabieg w szpitalu im. Żeromskiego
-
12:00
„Przyszło mi żyć w ciekawych czasach”. Maciej Kozłowski o Polsce, Ukrainie i wolności
-
11:58
Awantura w Nowym Sączu zakończyła się próbą zabójstwa. Mężczyzna walczy o życie
-
11:43
Dogrywki, dramaturgia i wielki klasyk na horyzoncie. Anglia i Argentyna w półfinale Mundialu
-
10:34
Airbus stawia na Kraków. Powstanie nowe centrum inżynieryjne
-
09:40
Świat emocji zapisany w książkach. Rusza Rabka Festiwal 2026
-
09:10
Co kryje się po drugiej stronie strachu? O dziecięcych lękach mówią książki
-
08:25
Lekarze zbadali konie z trasy do Morskiego Oka. Nie wszystkie zwierzęta dopuszczono do pracy
-
08:04
"Sroka złodziejka", czyli siła prawdy Rossiniego
-
07:02
Czy to naprawdę lato? Deszczowa i zimna niedziela w Małopolsce
-
21:45
Pobiegł 105 kilometrów na Rysy, by dać innym nadzieję. W Lipniku powstaje Neurośrodek
-
21:23
Śmiertelny wypadek w powiecie olkuskim. Nie żyje 36-letni kierowca
-
19:32
Kto zostanie najlepszym zbójnikiem? Wyjątkowe zawody w Bukowinie Tatrzańskiej
-
18:51
W Mszanie Dolnej zamontowano kolejne fotopułapki
-
18:30
Bezpłatne wsparcie dla osób, które doświadczają barier komunikacyjnych. W Krakowie działa Regionalne Centrum Komunikacji dla Osób z Niepełnosprawnościami
-
17:58
Napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia w Starym Sączu. 36-latek aresztowany
-
17:17
Wisła zremisowała z Wrexham w jubileuszowym meczu
-
17:05
Akademia Tarnowska bez nowych kierunków. Zabrakło zgody przed rekrutacją
-
16:23
Ochłodzenie pogorszyło warunki na tatrzańskich szlakach. W najwyższych partiach śnieg i oblodzenia
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 4. - Między zdrowiem a przymusem. Choroby weneryczne w powojennym Krakowie
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze