Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wystartował najbarwniejszy festiwal lata w Małopolsce - Święto Dzieci Gór

W nieco zmienionej w formule, ale wystartował najbarwniejszy festiwal lata w Małopolsce. W Nowym Sączu rozpoczęła się 28. edycja Święta Dzieci Gór. Ze względów bezpieczeństwa, w tym roku zagraniczne zespoły m.in. z Nigerii, Indii, czy Macedonii, zaprezentują się online. Na żywo widzowie będą mogli zobaczyć pięć polskich, góralskich zespołów, którym wyjątkowo towarzyszyć będą grupy z innych rejonów kraju m.in. Kaszub, Mazur, czy Roztocza.

fot: Damian Radziak

Posłuchaj co mówili uczestnicy Święta

W niedzielę wszystkie dzieci poznały się na koncercie inauguracyjnym. "Jesteśmy z Ustronia. Jesteśmy regionalnym zespołem. Zaprezentujemy przedstawienie, będą zabawy, tańce. Będziemy się tu dobrze bawić. Dla mnie to radość, że mogę tu przyjechać i wystąpić. Szkoda, że nie ma dzieci z zagranicy. Moglibyśmy wtedy poznać inne kultury" - mówili uczestnicy Święta.

Festiwal potrwa do 24 lipca. Wszystkie koncerty zaplanowano w amfiteatrze w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu.  Szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie swietodziecigor.pl

Autor:
Bartosz Niemiec

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię