Bardzo wiele osób zachwyca się trasą biegnącą wzdłuż Popradu szczególnie jesienią, kiedy widać przyrodę, która już przygotowuje się do zimy.  Jest przejazd przez jeden z nielicznych tuneli kolejowych, a same miejscowości, które znajdują się na trasie przejazdu, czyli Piwniczna, Muszyna, Krynica, oferują turystom bardzo wiele atrakcji. Postój takiego pociągu w Krynicy czy w Muszynie lub Piwnicznej jest okazją do  zwiedzenia atrakcji w tych miejscowościach.

Pociągi prowadzone 80-letnią lokomotywą parową wyruszą z Chabówki i dojadą do Żywca, Jeleśni, Tarnowa, Tuchowa, Żabna, Nowego Sącza, Muszyny, Krynicy – Zdrój, Żegiestowa, Biecza oraz Gorlic.

Przejazdom towarzyszyć będą liczne atrakcje promujące Małopolskę – będą to między innymi prezentacje atrakcji turystycznych, występy lokalnych zespołów, czy udział w wydarzeniach kulturalnych na trasie przejazdu.


W tym roku nie będzie natomiast przyjazdu pociągu retro z Nowego Sącza do Chabówki ze względu na remont trasy. Bilety na pozostałe kursy można rezerwować poprzez stronę internetową kolejegalicyjskie.pl