Podczas tych zajęć uczestnicy mogą przyjąć pozycję psa, naśladując przy tym swoich czworonożnych przyjaciół.

Pierwszą turę mieliśmy w lipcu i tak naprawdę nie wiedzieliśmy jak to będzie funkcjonowało, jak to wyjdzie, czy będzie duże zainteresowanie i jak nasze psiaki też się odnajdą wśród nowych ludzi. Wyszło super, wszystkim się podobało, psiakom też

- mówi Małgorzata Załubska, prezes Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom „Mam głos” w Nowym Sączu.

Psia joga to możliwość spędzenia czasu inaczej niż zazwyczaj w połączeniu z bardzo dobrą inicjatywą — pomocy zwierzętom.

Każdy z nas potrzebuje jakiejś formy wyciszenia. Świat jest tak zabiegany, że każda forma gimnastyki, odpoczynku jest super, jeszcze w takim towarzystwie to już w ogóle

- komentuje jeden z uczestników psiej jogi.

Czym jest joga?

Psy biegające między uczestnikami tworzą niesamowitą atmosferę. Dzięki temu ktoś może zauroczyć się jednym z nich i dać mu nowy dom.

Wydaje mi się, że od tych czworonożnych przyjaciół możemy się sporo nauczyć. W takich miejscach jak schronisko te pieski potrzebują domu i to jest dla nich super forma spędzania czasu.

Chodźże! Zmień pieskie życie na dobre

Katarzyna Dzikowska, instruktorka jogi, widzi dużą różnicę między jogą klasyczną a jogą z pieskami. Zachęca ona do spróbowania tej nowej formy aktywności fizycznej:

Zupełnie inaczej nam się ćwiczy i myślę, że pieski te relacje między nami odczuwają. Ćwiczenia są skierowane do ludzi, a pieski dotrzymują towarzystwa, bawią się, dostają smaczki. Te pieski są w trochę innej sytuacji niż te w schroniskach. Tamte są już trochę starsze, część jest chora, mają specjalne diety i myślę, że one mają mniejsze szanse na znalezienie domu. Jeżeli znalazłyby dom, byłoby wspaniale, natomiast jeżeli nie znajdą, będzie im tutaj bardzo dobrze. Taka akcja spowoduje, że zawsze jakieś datki zostaną zebrane.

Uczestnicy psiej jogi zachęcają, by spróbować poćwiczyć w tak miłym towarzystwie:

Świetnie, relaksująco, rewelacja jeszcze te pieski biegające wkoło, udające, że ćwiczą. Same zajęcia po prostu cudowne. Bardzo polecam i zapraszam wszystkich na kolejne zajęcia.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to kolejna edycja „Psiej Jogi” odbędzie się we wrześniu. Informacje można znaleźć na profilu Facebook — Stowarzyszenia pomocy zwierzętom „Mam Głos” w Nowym Sączu.