Paweł Wąsek zajął 22. miejsce, a Stefan Hula 27.

Do drugiej serii nie awansowali: 32. Maciej Kot, 38. Jakub Wolny, 41. Klemens Murańka, 42. Tomasz Pilch, 47. Andrzej Stękała i 48. Aleksander Zniszczoł.

Konkurs poprzedziły kwalifikacje. Nie przebrnęli ich Jan Habdas i Kacper Juroszek.

Trener Michal Doleżal ogłosił po zawodach Pucharu Świata w skokach w Zakopanem, że Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Stefan Hula są kandydatami do wyjazdu na igrzyska w Pekinie. Ten wybór musi jeszcze zatwierdzić Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego.

Konkurs na Wielkiej Krokwi zakończył okres kwalifikacyjny na 24. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

W niedzielę Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) opublikowała oficjalne kwoty dla reprezentacji narodowych. Od tego momentu ekipy będą miały już tylko kilka dni na ogłoszenie nazwisk zawodników, którzy polecą do Chin.

Walka o olimpijskie paszporty rozpoczęła się w lecie 2020 roku. Każde państwo ma prawo wysłać do Pekinu maksymalnie pięciu mężczyzn i cztery kobiety (w sumie wystartuje, odpowiednio, 65 i 40). Polska według specjalnego rankingu mogła wystawić reprezentację składającą się z pięciu mężczyzn i dwóch kobiet.

W tych kryteriach według wstępnej listy sporządzonej przez FIS znajdowali się: 8. w rankingu Stoch, 9. Kubacki, 10. Żyła, 21. Andrzej Stękała i 26. Jakub Wolny. Wśród pań - 43. Kinga Rajda i 54. Nicole Konderla.

Rywalizacja o medale w tej dyscyplinie rozpocznie się 5 lutego na skoczni normalnej w Zhangjiakou kwalifikacjami mężczyzn i konkursem indywidualnym kobiet.