Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kolejka na Kasprowy Wierch przewozi więcej turystów

Kolejka na Kasprowy Wierch od wtorku przewozi jednorazowo 60 turystów na górę. Dotychczasowy limit 30 osób w wagoniku podyktowany względami ochrony przyrody został zwiększony dzięki porozumieniu Polskich Kolei Linowych (PKL) z Tatrzańskim Parkiem Narodowym – dowiedziała się PAP w biurze prasowym PKL.

fot: Piotr Korczak

Oprócz zwiększenia limitu pasażerów w wagoniku zostały także wydłużone godziny funkcjonowania kolejki będącej jedną z głównych atrakcji Tatr. Pierwsi turyści mogą wyjechać na szczyt o godz. 7 rano, a ostatnia jazda w dół odbywa się o godz. 21.

Zwiększenie limitu przewozu to bardzo dobra wiadomość dla turystów. Kolejka linowa na Kasprowy Wierch cieszy się bowiem bardzo dużą popularnością, zwłaszcza w sezonie letnim. W wakacje w pogodne dni przed dolną stacją w Kuźnicach ustawia się długa kolejka oczekujących na wjazd na szczyt. Czasami turyści stali w kolejce nawet sześć godziny.

Po modernizacji kolejki linowej na Kasprowy Wierch w 2007 r. jej zdolność przewozowa wzrosła dwukrotnie, ale porozumienie między Tatrzańskim Parkiem Narodowym a Polskimi Kolejami Linowymi określiło dozwoloną liczbę przewozu pasażerów na godzinę. Według tamtego porozumienia w sezonie letnim co godzinę na szczyt mogło wyjechać do 180 osób. Zimą limit ten był większy z uwagi na narciarzy i wynosi 360 osób na godzinę.

Turyści przybywający w wakacje na Kasprowy Wierch mogą także skorzystać z akcji pod nazwą "Stacja edukacja". Wszyscy chętni mogą bez dodatkowych opłat dowiedzieć się od przewodników wielu ciekawostek na temat tatrzańskiej przyrody, zjawisk pogodowych panujących w górach czy posłuchać ciekawych historii kolejki linowej.

Autor:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię