Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Akcja ratunkowa w Tatrach, turystom nic się nie stało

Dwoje turystów ewakuowali ratownicy TOPR z Małego Koziego Wierchu w Tatrach. Turyści - kobieta i mężczyzna - nie doznali obrażeń, ale przecenili swoje możliwości.

Fot. Piotr Korczak

W wysokogórską wędrówkę wybrali się bez odpowiedniego sprzętu, kondycji i doświadczenia. Najpierw zostali sprowadzeni do bezpiecznego miejsca, a następnie zabrani na pokład śmigłowca ratowniczego "Sokół". Ratownicy przetransportowali turystów do Zakopanego. Mały Kozi Wierch jest jednym ze szczytów Orlej Perci.

W wyższych partiach Tatr, szczególnie w miejscach zacienionych i żlebach zalega jeszcze śnieg, jednak od piątku nie ma już zagrożenia lawinowego. Na wysokogórskie wyprawy nadal konieczny jest sprzęt do zimowej turystyki – informuje Tatrzańskie Park Narodowy (TPN).

"Wybierając się w wyższe partie Tatr, np. na Rysy, należy być przygotowanym na warunki zimowe. Posiadanie sprzętu zimowego jak raki, czekan, kask może okazać się niezbędne. Warunki na niżej położonych szlakach są dobre, jedynie miejscami może występować błoto" – czytamy w komunikacie TPN.

Na szlaku turystycznym oznaczonym kolorem czarnym, pomiędzy Psią Trawką a Halą Gąsienicową oraz na szlaku żółtym, pomiędzy Polaną Olczyską a Nosalową Przełęczą, występują utrudnienia związane z remontem nawierzchni tych traktów. Od poniedziałku do odwołania będzie zamknięty w obu kierunkach szlak niebieski na odcinku Przysłop Miętusi – Małołączniak.
Autor:
Marek Mędela

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię