Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

16-latek bez uprawnień kierował osobówką

Minionej doby na drogach powiatu nowotarskiego za przekroczenie dozwolonej prędkości na terenie obszaru zabudowanego prawo jazdy straciło czterech kierujących. Natomiast 16-latek, który przekroczył prędkość o 33 km/h, kierował samochodem bez wymaganych uprawnień.

fot: Marek Lasyk

W czwartek na drogach powiatu nowotarskiego, za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego, prawo jazdy straciło czterech, głównie młodych kierowców. Natomiast po godzinie 22.00, w Nowym Targu na drodze krajowej nr 47 doszło do zatrzymania kierowcy mitsubishi, który przekroczył dozwoloną prędkość o 33 km/h. Okazało się, że za kierownicą samochodu osobowego siedział 16-latek z powiatu suskiego, który posiadał prawo jazdy kategorii AM i B1. Nie mógł jednak kierować mitsubishi, którym jechał bez prawa jazdy kategorii B. Ponadto na terenie obszaru zabudowanego pojazd miał włączone światła drogowe.

Pojazd został przekazany osobie z wymaganymi uprawnieniami. Z uwagi na wiek, sprawą 16-latka zajmie się sąd rodzinny. Policjanci będą ustalać również, dlaczego właściciel samochodu dopuścił do prowadzenia pojazdu osobę bez wymaganych uprawnień. 

Autor:
Materiały prasowe

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię