Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej wspiera pogorzelców z Nowej Białej

Udrażniają drogi, pomagają strażakom w rozbiórce budynków, roznoszą żywność i wodę, rozdzielają dary zebrane dla ofiar pożaru w Nowej Białej koło Nowego Targu. Kilkudziesięciu przeszkolonych żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej od rana realizuje zadania wytyczone przez sztab kryzysowy.

Fot. ppor. Adam Trębacz

Posłuchaj rozmowy Joanny Gąski z oficerem 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej podporucznikiem Adamem Trębaczem
Pierwsza setka żołnierzy była na Spiszu w niedzielę już o 8.00 rano. Teren pogorzeliska najpierw badała policja i nadzór budowlany. Od wtorku terytorialsi aktywnie służą mieszkańcom Nowej Białej, pomagają porządkować teren i  usuwać skutki największego od 30 lat pożaru w tej miejscowości. "Nasi żołnierze będą mogli wykorzystać umiejętności nabyte podczas szkoleń" - wyjaśnia dowódca 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej pułkownik Krzysztof Goncerz w rozmowie z Radiem Kraków.
Posłuchaj rozmowy z pułkownikiem Krzysztofem Goncerzem
Tematy:
Autor:
Joanna Gąska

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię