Petycja sądeckich środowisk dotyczyła utworzenia specjalnego funduszu, który pozwoliłby sfinansować prace przy rewitalizacji jeziora. Teraz o możliwą reakcję rządu pytali podczas sejmowej debaty małopolscy posłowie. Wiceminister Infrastruktury Przemysław Koperski odpowiedział, że ubiegłoroczna kontrola nie wykazała zagrożeń.

- Stan techniczny jest dobry. Stan bezpieczeństwa pod względem mechanicznym też nie stwarza zagrożeń dla mieszkańców. Teza, że sytuacja jest katastrofalna, nie znajduje odzwierciedlenia w protokole podpisanym w czasie, kiedy był jeszcze poprzedni rząd - mówił.

Wiceminister przyznał też, że nie zna treści petycji. Ma się do tej kwestii odnieść na piśmie. Reakcję na sejmową dyskusję zapowiedział też nowy wójt Gródka nad Dunajcem. Jarosław Baziak zaprosi Przemysława Koperskiego, by na miejscu zapoznał się z problemem śmieci nanoszonych przez Dunajec i sporem o to, kto powinien finansować ich usuwanie.

Samorząd twierdzi, że to zadanie zarządzającej zbiornikiem spółki Tauron Energia, a spółka utrzymuje, że odpowiada jedynie za zaporę i wodę wypełniającą jezioro.