Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Najwygodniejsze Materace do Spania: Przewodnik Po Komfortowych Opcjach

Odpowiedni materac może zapewnić nam wysoki komfort snu i tym samym znacząco wpłynąć na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Wielu z nas marzy się wygodny materac. Choć obecnie oferta modeli na rynku jest szeroka, to znalezienie tego jednego modelu może okazać się trudne. Warto dowiedzieć się, jakie są rodzaje materacy i czym się między sobą różnią. Dowiedz się, jakie są najlepsze materace do spania!

Dlaczego dobrze dobrany materac jest tak ważny?

Dobre materace do spania… czyli jakie? Warto mieć świadomość, że nie ma jednego, uniwersalnego modelu materaca, który pasowałby każdemu. Dlatego zawsze musisz wybrać materac dopasowany do Twoich potrzeb oraz indywidualnych preferencji.

Materac powinien przede wszystkim zapewniać właściwe podparcie dla ciała, z zachowaniem naturalnych krzywizn kręgosłupa. Wybór odpowiedniego materaca nie tylko przełoży się na komfortowy sen, ale będzie także istotnym elementem profilaktyki zdrowia. Dlatego, jeśli chcesz zadbać o swój kręgosłup, zdrowy sen i dobre samopoczucie na co dzień, wybierz swój nowy materac świadomie. 

Na rynku dostępne są różne rodzaje materacy piankowych i sprężynowych. Nie wszystkie będą jednak dobrym wyborem. Nasz mały przewodnik ułatwi CI wybór najlepszego materaca do Twojej sypialni!

Materace piankowe termoelastyczne

W opinii wielu użytkowników materac z dodatkiem termoelastycznej pianki to najlepszy materac do spania. Jest to wyjątkowy rodzaj produktu, który dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika nie tylko pod wpływem jego ciężaru, ale także ciepłoty ciała. Jest to jedyny rodzaj materaca, który zapewni nie tylko podparcie kręgosłupa, ale także pozwala rozluźnić mięśnie podczas snu. Materace termoelastyczne są popularnym rozwiązaniem wśród seniorów, sportowców oraz osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa.

Materace lateksowe

Materac lateksowy to produkt wysokiej jakości, który zapewni wysoką jakość snu. Pianka lateksowa ceniona jest za swoje właściwości antyalergiczne, co stanowi ważny aspekt przy wyborze materaca dla wielu osób. Lateks zapewnia też idealne dopasowanie do ciała oraz odpowiednie podparcie kręgosłupa. Jest też materiałem trwałym, posiadającym dobrą wentylację. Będzie to zatem dobry materac do sypialni dla osób, które preferują sen w niższych temperaturach lub borykają się z problemem nadmiernej potliwości. Materace lateksowe nie należą do najtańszych, jednakże zadowalają one nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Materace kieszeniowe

Jeśli poszukujesz dobrego materaca o właściwościach ortopedycznych, to najlepszym wyborem może okazać się materac kieszeniowy. Czym wyróżnia się ten rodzaj produktu? Jest to materac sprężynowy, w którym sprężyny umieszczone zostały w osobnych kieszeniach. Każda z nich reaguje na nacisk ciała użytkownika niezależnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu materace te cieszą się wysoką elastycznością punktową. 

Dla kogo model kieszeniowy to idealny materac? Będzie to najwygodniejszy materac dla par, gdyż zagwarantuje odpowiednie podparcie obydwu śpiącym osobom. Materace sprężynowe kieszeniowe polecane są także dla osób mających problemy z kręgosłupem i cierpiących na ból pleców. Warto zastanowić się także nad ich zakupem, jeśli po prostu cenisz sobie optymalny komfort wypoczynku, a w czasie snu lubisz często zmieniać pozycje. Materace kieszeniowe mogą posiadać różne wypełnienie (np. z pianki termoelastycznej lub lateksowej), co dodatkowo pozwala dopasowywać ich właściwości do naszych indywidualnych preferencji.

Jak dobrać twardość materaca?

Lepszy będzie miękki czy twardy materac? Jaka twardość materaca zapewni odpowiedni poziom komfortu? Tutaj kwestia znów będzie bardzo indywidualna. Wybierając materac należy kierować się przede wszystkim masą ciała użytkownika - to od niej zależy wskazany poziom twardości.

Osoby o drobnej budowie ciała powinny decydować się na materace miękkie H1. Z kolei modele o średniej twardości H2 będą odpowiednie dla użytkowników mieszczących się w przedziale wagowym 60-80 kg. W przypadku większego ciężaru ciała wskazane będą materace twarde H3 (80-110 kg), bardzo twarde H4 (110-130 kg) lub ultra twarde H5 (dla osób powyżej 130 kg).

Gdzie kupować materac?

Gdzie najlepiej kupić nowy materac na łóżko, aby mieć gwarancję jakości i jednocześnie trafić na korzystną cenę? Materace warto kupować… w Internecie! Wbrew pozorom, zakup zdalny zakup dopasowanego modelu wcale nie jest taki trudny - o ile wybierze się zaufanego dostawcę. 

Przykładem może być sklep Materace dla Ciebie, który oferuje nie tylko doskonałe produkty, ale także zapewnia kompleksową obsługę klienta. W podjęciu decyzji pomogą Ci wykwalifikowani konsultanci, a wybrany materac możesz bezpłatnie przetestować na własnej skórze - i masz na to aż 30 dni! To wystarczający czas, aby przekonać się, czy na danym materacu udaje Ci się osiągnąć oczekiwany komfort wypoczynku.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię