Jak wygląda nadanie paczki kurierem?

Nadanie paczki kurierem jest wyjątkowo proste. Zacznij od zmierzenia swojej przesyłki. Zarówno na stronach firm kurierskich, jak i brokerów kurierskich należy podać jej wymiary przed zamówieniem usługi. Następnie wypełnij krótki formularz. Będziesz musiał podać w nim rodzaj przesyłki, kraj nadania i doręczenia oraz wymiary i wagę przesyłki. Zdecyduj, w jaki sposób chciałbyś dokonać płatności za przesyłkę oraz czy zamierzasz wykupić ubezpieczenie. Najczęściej można wybrać, na jaką kwotę ubezpieczasz przesyłkę. Na tę opcję warto się zdecydować, kiedy wysyłasz kurierem coś wartościowego. 

Podczas wypełniania formularza nie warto przekłamywać wymiarów paczki lub jej wagi. Celowe lub przypadkowe wpisanie złych danych skutkuje późniejszymi dopłatami, które w rezultacie sprawią, że usługa będzie dużo bardziej kosztowna niż oszacowana w formularzu cena. 

Metody wysyłki

Istnieje wiele sposobów na wysłanie paczki. Jednak jednym z najbezpieczniejszych i najszybszych sposobów jest nadanie paczki kurierem. Obecnie na rynku jest duża liczba firm kurierskich. Każda z nich różni się pod względem ceny i portfolio usług. Dlatego jeśli nie chcesz marnować czasu na zagłębianie się w oferty różnych firm, możesz skorzystać z usług brokera kurierskiego. Jest to rodzaj firmy, która zajmuje się pośrednictwem pomiędzy nadawcą paczki a firmami kurierskimi. 

Broker kurierski ma wynegocjowane korzystne i niższe stawki na wysyłkę przesyłek dla swoich klientów. Innymi słowy poprzez zapewnienie przewoźnikom stałej ilości nowych klientów, brokerzy są w stanie zapewnić tańsze usługi korzystającym z ich usług osobom.

Dlatego jeśli zależy ci na usłudze, która będzie dopasowana do twoich potrzeb oraz jej cena będzie korzystna, wybierz usługi brokera kurierskiego. Szybciej i prościej uda ci się nadać paczkę krajową, zagraniczną, a także paletę lub list. 

Nadanie paczki kurierem w korzystnej cenie

Jeśli twoja paczka ma niestandardowe wymiary lub jest wyjątkowo ciężka, możesz obawiać się wysokiej ceny. Na szczęście większość stron internetowych ma opcję wyceny przed nadaniem paczki. Wystarczy dokładnie zmierzyć i zważyć przesyłkę i wpisać jej dane w formularz dostępny na stronie przewoźnika. Strony firm kurierskich zwykle pozwalają na sprawdzenie odpowiednio wcześniej ceny nadania paczki. 

Broker kurierski zapewnia platformę, na której prezentuje oferty od wielu przewoźników. Są tam również uwzględnione cenniki, oferowane przez firmy kurierskie. Korzystając z tego sposobu przesyłki, unikniesz przepłacania za nadanie paczki. 

Nadanie paczki kurierem za granicę

Chcesz wysłać paczkę za granicę? Bardzo często zdarza się, że rodzina lub znajomi mieszkają w innym kraju. Co robić? Nadaj przesyłkę przez stronę brokera kurierskiego i wybierz najlepszą ofertę spośród wielu dostępnych, oferowanych przez liczne firmy kurierskie. Przez to, że przesyłki do Anglii i Niemiec stały się w ostatnim czasie bardzo popularne, przewoźnicy proponują coraz lepsze ceny. Porównywarka cen prezentowana na stronie brokera kurierskiego pomoże ci podjąć dobrą decyzję.

Formalności

Jeśli jesteś właścicielem firmy, istnieje dodatkowy powód, przez który wybranie usług brokera kurierskiego będzie dla ciebie opłacalne. Zwykle nawiązywanie współpracy z firmą kurierską wiąże się z koniecznością przewertowania i podpisania wielostronicowych umów, a nierzadko też innych dokumentów. W takiej sytuacji łatwo jest podjąć pochopną decyzję i podpisać zobowiązanie, którego nie będzie się w stanie pokryć. Dlatego, jeśli jest się zabieganym właścicielem firmy, warto jest zlecić dokonywanie wszelkich formalności komuś innemu. Niektóre firmy brokerskie zajmują się również tym. Jeśli prowadzisz sklep internetowy, a nadawanie paczki kurierem to jest nieodzowny element twojej pracy, warto zastanowić się nad podjęciem długofalowej współpracy z pośrednikiem.