Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zakończyły się trzy z czterech postępowań dyscyplinarnych ws. poszukiwań 14-letniej Natalii z Andrychowa

  • Radio Kraków
  • date_range Poniedziałek, 2024.02.12 13:18 ( Edytowany Poniedziałek, 2024.02.12 13:22 )
Dziewczyna zmarła w listopadzie ubiegłego roku. Przez kilka godzin leżała półprzytomna w centrum Andrychowa. Rano dzwoniła do ojca i mówiła, że źle się czuje. Mężczyzna zgłosił zaginięcie dziewczynki na policję. Gdy znaleziono 14-latkę, została przewieziona do szpitala. Nie udało się jej uratować. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci był wylew krwi i obrzęk mózgu.

fot: Elżbieta Raczyńska, archiwum RK

Oficera dyżurnego komisariatu w Andrychowie uznano za winnego niedopełnienia obowiązków służbowych. Policjant przyjmujący zawiadomienie został uniewinniony. Z kolei policjantowi z komendy powiatowej w Wadowicach, który miał skontrolować przeprowadzone czynności poszukiwawcze prowadzone przez policjantów z Andrychowa, przedstawiono zarzut wykonania czynności służbowej w sposób nieprawidłowy. Został uznany za winnego, ale odstąpiono od jego ukarania.

Jedno postępowanie - wobec komendanta komisariatu policji w Andrychowie - zostało zawieszone ze względu na stan jego zdrowia.

Pod koniec stycznia wszczęto jeszcze jedno postępowanie dyscyplinarne, w stosunku do policjanta z Wydziału Kryminalnego w Andrychowie. Jest on obwiniony o naruszenie dyscypliny służbowej polegające na niewykonaniu polecenia i odmowie wykonania polecenia służbowego. To postępowanie jest w toku.

Winny przyznał się i wyraził skruchę. Zrozumiał znaczenie swojego czynu, a stopień winy oraz jego warunki osobiste dają podstawy do uznania, że będzie on w toku dalszej służby przestrzegał dyscypliny oraz zasad etyki zawodowej.

Autor:
Radio Kraków

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię