Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Radni Oświęcimia odebrali honorowe obywatelstwo biskupowi Tadeuszowi Rakoczemu

Za pozbawieniem duchownego tytułu głosowało 15 radnych. 6 radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości nie wzięło udziału w głosowaniu.

fot: Marek Mędela

W maju Stolica Apostolska po przeprowadzeniu postępowania nałożyła na biskupa-seniora diecezji bielsko-żywieckiej karę za zaniedbania w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez duchownych wobec dzieci.

- Wobec takich informacji nie mogliśmy przejść obojętnie, szczególnie w Mieście Pokoju - mówi Radiu Kraków Piotr Hertig, przewodniczący Rady Miasta w Oświęcimiu. To miasto ma szczególne prawo podnosić kwestie równości, pokoju, braku wykluczania, tolerancji i żaden honorowy obywatel nie może być obciążony takimi zaniedbaniami - dodał.Biskup Tadeusz Rakoczy był biskupem bielsko-żywieckim w latach 1992 - 2013. To diecezja, do której należą parafie między innymi w Oświęcimiu i Andrychowie.

Honorowe obywatelstwo Oświęcimia biskup Rakoczy otrzymał w 2007 roku, pięć lat później podobne wyróżnienie przyznali mu radni Kęt.
Źródło:
Radio Kraków

Autor:
Marek Mędela

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię