Jeden aparat USG pracuje na oddziale ginekologii i położnictwa, drugi jest na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, na trzeci aparat czekamy. Jest to aparat wysoko specjalistyczny do badania najmłodszych pacjentów i trafi on na oddział neonatologii. Sprzęt ten kosztował ponad 2 miliony złotych

- mówi Wioletta Rudol, dyrektor ds. logistyki i infrastruktury.

Nowoczesny aparat rentgenowski posłuży i dzieciom, i dorosłym.

Jest to nowoczesny aparat kostnopłucny, czyli do ogólnego zastosowania, do wszystkich badań rentgenowskich, jakie szpital wykonuje. Aparat posiada procedury zarówno dla osób dorosłych, jak i procedury pediatryczne

- mówi Maciej Kozub, kierownik Zespołu Techników Elektroradiologii. Szpital ma też nowy przyłóżkowy, przewoźny aparat rentgenowski, który będzie służył do wykonywania badań pacjentów na intensywnej terapii.

Zakup nowego sprzętu, a także remont Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej, Pracowni Diagnostyki Obrazowej oraz częściowo Szpitalnego Oddziału Ratunkowego są możliwe dzięki rządowemu dofinansowaniu w kwocie 12 milionów złotych.

Szpital w Chrzanowie dostał prawie 12 milionów złotych na remont

Z puli tych pieniędzy, jeszcze w tym roku, zostanie wyremontowana również droga dojazdowa do SOR, a do szpitala trafi kolejny sprzęt m.in. gastroskop oraz kolonoskop, wózki transportowe i łóżka elektryczne oraz wózki reanimacyjne dla dzieci i dorosłych.