- A
- A
- A
Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP w Kętach ma psa na medal
To pies na medal! Max i jego opiekun druh Wiesław Wacięga odebrali wyróżnienie od Ministra Spraw Wewnętrznych. To pierwszy przypadek w Polsce, kiedy minister odznaczył czworonoga. Max przez 10 lat pomagał w poszukiwaniach zaginionych ludzi. Służył w specjalnej Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP w Kętach.Max był pierwszym psem, który przeszukiwał gruzowisko po zawaleniu się dachu hali Międzynarodowych Targów Katowickich w Chorzowie w 2006 roku. W tej katastrofie zginęło 65 osób a ponad 170 zostało rannych.
"Wyrazy najwyższego uznania za długoletnią i ofiarną służbę, zaangażowanie i skuteczne działania poszukiwawczo-ratownicze prowadzone w zespole z psem ratowniczym Maxem”- czytamy na odznaczeniu przyznanym przez minister Teresę Piotrowską.
Max oprócz medalu z ministerstwa dostał paczkę. Było w niej nowe posłanie, smycz i karma. Max od dwóch lat nie jest już czynnym ratownikiem. Jest na zasłużonej emeryturze. Mieszka ze swoim opiekunem.
(Marek Mędela/ew)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
19:58
Czy Kraków będzie rejestrował związki jednopłciowe zawarte zagranicą? Aleksander Miszalski pisze do MSWiA
-
19:34
"Pięć Przemian" - nowy mural w Podgórzu. Pierwsza taka praca, której autorką jest kobieta
-
19:10
Pożar hali magazynowej przy ul. Kochanowskiego w Tarnowie
-
18:15
To już pewne: za bilety komunikacji miejskiej w Krakowie zapłacimy więcej
-
17:29
Krakowskie metro znowu z poślizgiem. Co stało się tym razem?
-
17:05
Talent show - ironiczny portret współczesności? Premiera w Teatrze Bagatela
-
16:57
Ironiczny, a zarazem czuły obraz współczesności. „Kochajmy skowronki. Talent show” w Teatrze Bagatela
-
16:12
Wraki samochodów i śmieci na uliczce w centrum Krakowa. Problem narasta od lat
-
15:42
Przemoc wśród dzieci. Kryminolog: „Dzieci nie są gorsze niż kiedyś"
-
15:40
Kolizja na „zakopiance” była efektem policyjnego pościgu
-
15:18
Premie dla wiceprezydentów Krakowa. Aleksander Miszalski odpowiada na krytykę
-
15:06
"Był to dom dla wszystkich". Jubileuszowa wystawa w Ośrodku Kultury Norwida
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze