Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Makijaż cery trądzikowej: jak ukryć niedoskonałości przed ważnym wyjściem?

Cera trądzikowa z widocznymi niedoskonałościami może odbierać pewność siebie. Przed ważnym wyjściem, imprezą, randką czy spotkaniem, warto skorzystać z kilku makijażowych trików i sprytnie zamaskować niedoskonałości, uzyskując efekt gładkiej i promiennej cery. Jak to zrobić? Ważny jest przede wszystkim dobór odpowiednich kosmetyków i ich poprawna aplikacja. Musisz pamiętać także o higienie – bakterie przenoszone na cerę mogą zaostrzyć przebieg zmian trądzikowych.

Fot. elements.envato.com

Pamiętaj o odpowiedniej higienie skóry twarzy

Zanim zajmiesz się makijażem, zawsze zwróć uwagę na odpowiednią higienę cery, zwłaszcza w przypadku zmian trądzikowych, które mogą być efektem zaniedbań właśnie pod tym kątem. Przed nałożeniem na skórę jakichkolwiek kosmetyków, zarówno makijażowych, jak i pielęgnacyjnych, zadbaj o jej dokładne oczyszczenie. Nie pomijaj tego kroku także po całym dniu noszenia makijażu i dokładnie, ale delikatnie oczyść skórę z jego pozostałości.

Pamiętaj, że regularnego czyszczenia wymagają również wszystkie akcesoria do makijażu, które mają bezpośredni kontakt ze skórą twarzy. Zalicza się do nich przede wszystkim pędzle i gąbki do makijażu, które warto czyścić po każdym użyciu, wypłukując w letniej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu. Bez regularnego czyszczenia podczas nakładania na twarz makijażu używanym pędzlem lub gąbką nanosi się na nią również wiele bakterii.

.

Fot. elements.envato.com

Fot. elements.envato.com

Wybieraj kosmetyki przeznaczone dla cery tłustej i trądzikowej

Makijaż cery trądzikowej warto rozpocząć od odpowiedniego doboru produktów. Z jednej strony muszą skutecznie maskować niedoskonałości skóry, wyrównywać jej koloryt i estetycznie ją matować, z drugiej natomiast działać delikatnie, nie zatykać porów i nie pozostawiać na cerze tłustej warstwy kosmetyku, która mogłaby wzmagać produkcję sebum.

Jako właścicielka cery trądzikowej zwróć uwagę na produkty przeznaczone właśnie dla takiego typu, a także skóry tłustej, która ma nieco podobne wymagania. Unikaj kosmetyków o ciężkiej konsystencji oraz takich, które nadmiernie natłuszczają skórę. Mogą one zatykać pory i ograniczać dostęp powietrza do skóry, przyczyniając się do dalszego rozwoju zmian trądzikowych.

Warto wiedzieć, że wiele kosmetyków przeznaczonych dla cery skłonnej do trądziku zawiera składniki, których zadaniem jest powstrzymanie rozwoju zmian i niedoskonałości. Nawet w produktach makijażowych można znaleźć składniki antybakteryjne i ograniczające ilość wydzielanego przez skórę sebum.

Fot. elements.envato.com

Fot. elements.envato.com

Lekki puder czy kryjący podkład? Wskazówki makijażowe

Jakie dokładnie kosmetyki sprawdzają się przy maskowaniu niedoskonałości trądzikowych? Pierwszym takim produktem jest korektor, z którego pomocą możesz zatuszować je punktowo. Najlepszym wyborem jest korektor antybakteryjny, często w zielonym odcieniu, który świetnie maskuje zaczerwienienia, a nie jest widoczny pod nakładanym na niego podkładem.

Kiedy punktowo nałożysz korektor na niedoskonałości, czas na podkład. Możesz wybrać kosmetyk w płynie, koniecznie beztłuszczowy, lub podkład w tak zwanym kamieniu doceniany za skuteczne matowanie cery. Pamiętaj, żeby nakładać na cerę jedynie cienką warstwę takich produktów. Nadmiar kosmetyku może gromadzić się w porach, zatykać je, a także wyglądać po prostu nienaturalnie.

Dla wykończenia makijażu sięgnij po sypki puder i miękkim pędzlem nanieś jego niewielkie ilości na skórę pokrytą podkładem. Puder świetnie pochłania wilgoć, dzięki czemu skóra jest estetycznie zmatowiona, a makijaż trwalszy. Na specjalne wyjścia warto zabrać puder ze sobą, najlepiej w małej kompaktowej wersji z lusterkiem. To kosmetyk, dzięki któremu można szybko i łatwo odświeżyć swój makijaż

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię