Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Autoportret z Chandrą. Hasior i nowa sztuka w Muzeum Tatrzańskim

To pierwsza wystawa czasowa Muzeum Tatrzańskiego prezentowana w świeżo wyremontowanej Galerii Władysława Hasiora. Na ekspozycji prace kilkunastu współczesnych artystów zestawione z dziełami Władysława Hasiora pokazują nie tylko aktualność dorobku zakopiańskiego twórcy, ale także trwanie i powtarzalność pewnych wątków i praktyk w sztuce

Mówi Julita Dembowska, kuratorka wystawy

"Autoportret z Chandrą. Hasior i nowa sztuka” to pierwsza wystawa czasowa Muzeum Tatrzańskiego prezentowana w świeżo wyremontowanej Galerii Władysława Hasiora. Można ją oglądać od 14 lipca do 10 października 2021 roku.

Muzeum Tatrzańskie od kilku lat czyni starania o reinterpretację dorobku zakopiańskiego artysty. Organizuje konferencje, wystawy i działania o charakterze performatywnym, przygotowuje wydawnictwa, które rzucają nowe światło na twórczość Hasiora.

Narracja nowej wystawy zorganizowana jest wokół pojęć i technik konstytuujących praktykę artystyczną Władysława Hasiora (montaż, pomnik, sacrum, ziemia, manifestacja, spektakl, autoironia). Skonfrontowane one zostały z pracami współczesnych artystek i artystów, ukazującymi wciąż żywy potencjał praktyki zakopiańskiego artysty.

Udział w wystawie biorą : Paweł Althamer, Agnieszka Brzeżańska, Teresa Gierzyńska, Przemysław Matecki, Dominika Olszowy, Paulina Ołowska, Daniel Rycharski, Andrzej Tobis, Trebunie Tutki & Twinkle Brothers, Amanda Wieczorek.

Kuratorzy wystawy: Julita Dembowska i Łukasz Gorczyca

Wystawie towarzyszy publikacja przygotowana wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim.
"Autoportret z Chandrą. Hasior i nowa sztuka” w Galerii Władysława Hasiora, oddziale Muzeum Tatrzańskiego od 14 lipca do 10 października 2021 roku.jd/mat.pras

Autor:
Jolanta Drużyńska

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię