Książę Harry, „Ten drugi”

Polski przekład autobiografii księcia Harry’ego należał do ścisłej czołówki najbardziej wyczekiwanych nowości wydawniczych 2023 roku. Nic w tym dziwnego - życie członków brytyjskiej Royal Family zawsze budziło i budzi ogromne zainteresowanie, a niepokorny Harry wielokrotnie ściągał na siebie uwagę mediów. Szczególnie głośnym echem odbiły się małżeństwo księcia z amerykańską aktorką Meghan Markle i zrzeczenie się królewskich przywilejów, które według tabloidowych doniesień wiąże się z licznymi konfliktami między parą a pozostałymi członkami rodziny. „Ten drugi” to osobisty głos Harry’ego i rozliczenie z trudną przeszłością: książę punktuje bolączki skostniałej monarchii i szczerze opowiada o osobistej podróży przez życie - pełnej przeszkód i traum, przywróconej na właściwe tory dzięki miłości ukochanej kobiety.

Jennette McCurdy, „Cieszę się, że moja mama umarła”

Wstrząsająca opowieść znanej na całym świecie dziecięcej aktorki i wokalistki odkrywa patologiczne mechanizmy show-biznesu, skrzętnie ukrywane za zasłoną blichtru i przepychu. Jennette McCurdy dzieli się z czytelnikami szczegółami swojej toksycznej relacji z matką, pragnącą za wszelką cenę uczynić z kilkuletniej córki aktorkę i celebrytkę. Wyniszczające diety, opóźnienie procesów właściwych dojrzewaniu, przemoc psychiczna - wszystko to doprowadziło Jennette do głębokich zaburzeń, z których udało jej się wyzwolić dzięki własnej determinacji i sile woli. Książka opowiada o ogromnej cenie, jaką przychodzi zapłacić dziecięcym gwiazdom za sławę i sukces - ale i o nadziei, która pcha do przodu i pomaga osiągnąć zwycięstwo w walce o odzyskanie własnego życia.

Olivia Laing, „Miasto zwane samotnością. O Nowym Jorku i artystach osobnych”

Nowy Jork - miasto, które nigdy nie śpi, ośmiomilionowa metropolia, Mekka artystów, marzycieli i niepokornych dusz. Czy w takim miejscu można odczuwać samotność? Olivia Laing doświadczyła jej na własnej skórze, a ludzi podobnych sobie odnalazła śledząc losy nowojorskich artystów - Edwarda Hoppera, Andy'ego Warhola, Davida Wojnarowicza, Billie Holiday czy Klausa Nomiego. Osobiste wspomnienia, zbiorowa biografia, eseistyczne rozważania na temat sztuki jako remedium na samotność: książka Laing to publikacja jedyna w swoim rodzaju, pełna melancholii, ale i nadziei.

Remigiusz Mróz, „Kabalista”

Charyzmatyczny bohater z zagadkową przeszłością, zaskakujące zwroty akcji, fabuła gęsta od zagadek i wieloznaczności - czwarty tom serii z Gerardem Edlingiem ma w sobie wszystko, czym Remigiusz Mróz zaskarbił sobie sympatię dziesiątek tysięcy fanów. Edling angażuje się w dziennikarskie śledztwo Małgorzaty Rosy, która wraca do Opola, by przyjrzeć się sprawie brutalnego gwałtu na młodej mieszkance miasta. Sprawa przybiera niespodziewany obrót, gdy głos w sprawie zabiera lokalny jasnowidz, znany jako Kabalista z Chabrów. Edling szybko orientuje się, że ma do czynienia z profesjonalistą dorównującym mu umiejętnościami, a sama sprawa dotyczy go osobiście…

B.A. Paris, „Uwięziona”

Po ogromnym sukcesie „Za zamkniętymi drzwiami” każda kolejna powieść B.A. Paris jest wielkim wydarzeniem na rynkach wydawniczych - w pełni zasłużenie, bo autorka należy do ścisłej światowej czołówki twórców opowieści „z dreszczykiem”. Historia uwikłanej w małżeństwo z rozsądku, uprowadzonej w tajemniczych okolicznościach Amelie zaskakuje niemal na każdej stronie. Porywająca, wielowątkowa fabuła, znakomicie wykreowani bohaterowie i mroczna atmosfera sprawiają, że „Uwięziona” to jeden z najlepszych thrillerów psychologicznych pierwszej połowy roku 2023.

 

Zarówno wymienione tytuły, jak i inne nowości wydawnicze 2023 dostępne są w księgarni internetowej tantis.pl. Życzymy niezapomnianych wrażeń czytelniczych!