Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju

Mundurowi z II komisariatu i Oddziału Prewencji Policji w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili i okradli 37-latka. Podejrzani za rozbój, którego się dopuścili, odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

fot: K. Surówka

6 czerwca w nocy wpłynęło telefoniczne zgłoszenie o pobiciu mężczyzny na jednej z ulic w pobliżu ronda Mogilskiego. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci, którzy zastali pokrzywdzonego. Mężczyzna oświadczył, że został pobity i okradziony przez dwóch mężczyzn. 37-latek podał ich dokładne rysopisy i wskazał kierunek, w którym się oddalili.

Po upewnieniu się, że mężczyzna nie potrzebuje pomocy medycznej, mundurowi wspólnie z policjantami z Oddziału Prewencji w Krakowie udali się we wskazanym kierunku.

W trakcie patrolowania przyległych ulic zauważyli dwie osoby odpowiadające podanemu opisowi, które wylegitymowali. Był to 34-letni mieszkaniec Krakowa oraz 26-letni mieszkaniec powiatu myślenickiego. Pobity mężczyzna wskazał, że to oni pobili go i ukradli mu pieniądze z portfela.

Po przeprowadzonych w komisariacie czynnościach i analizie zebranego materiału dowodowego mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju, za co grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanych Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesięcy.

Autor:
Materiały prasowe

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię