Loty na trasie Kuwejt – Kraków będą wykonywane od wtorku dwa razy w tygodniu: we wtorki i piątki z wykorzystaniem samolotów Airbus A320.

Prezes Kraków Airport Radosław Włoszek wskazał we wtorek, że rozpoczęcie lotów do stolicy Małopolski przez przewoźnika z Kuwejtu to potwierdzenie zwiększonego zainteresowania południową Polską wśród podróżnych z Bliskiego Wschodu.Konsekwentnie prowadzimy rozmowy z liniami lotniczymi na całym świecie, budując mapę połączeń z Krakowa. Bezpośrednie połączenia z Krakowa do miejsc na Półwyspie Arabskim pozwalają polskim turystom odkryć niezwykłe miasta także poza Europą, nowoczesne, oferujące nutę orientalnej egzotyki

- ocenił prezes lotniska.

„Zapraszamy także gości ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i całej Zatoki Perskiej do odwiedzenia i odkrywania uroków Krakowa i Małopolski” - dodał.

Jazeera Airways to kolejny bliskowschodni przewoźnik, który lata do Krakowa. Od kilku lat obecny jest tutaj Flydubai z połączeniem z Dubaju – w sezonie wakacyjnym oferuje on trzy loty dziennie.

Z kolei w sobotę loty z Szardży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich do Krakowa uruchomi Air Arabia – samoloty tego przewoźnika będą latać częściej, niż pierwotnie zapowiadano - 12 razy w tygodniu.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko osiągnęło rekordowy wynik, obsługując ponad 9,4 mln podróżnych, a w tym roku planuje osiągnąć poziom 10 mln osób. W wiosenno-letniej siatce połączeń posiada ono ponad 150 połączeń regularnych do 33 krajów, realizowanych przez 26 linii lotniczych.