Stowarzyszenie "Probacja" będzie prowadzić socjoterapeutyczne grupy dla dzieci i młodzieży, w których znajdą wsparcie psychologiczne i pomoc - zapowiada Ewelina Startek, koordynatorka projektu. "Grupa będzie miała charakter takich adwokatów, ambasadorów, którzy mogą lobbować, by dzieci mogły zabrać głos w sprawie, która ich dotyczy, a ich głos prawie nigdy nie jest brany pod uwagę. Prowadzimy też grupę samopomocową dla osób, które odbywały karę pozbawienia wolności. Prowadzę ją ja i osoba, która doświadczyła izolacji penitencjarnej. W każdą środę w godz. 16-20 będzie czynny telefon zaufania.

Telefon Zaufania  zapewni szybki dostęp do specjalistycznej pomocy oraz  anonimowość, co jest bardzo ważne dla członków rodzin osadzonych. Stowarzyszenie 'Probacja" będzie również prowadzić warsztaty dla psychologów, pedagogów, nauczycieli i pracowników pomocy społecznej. Spotkania grup wsparcia dla rodzin osadzonych odbywają się w siedzibie stowarzyszenia, dane teleadresowe można znaleźć na stronie internetowej i Facebooku  "Probacji".
 

 

Ewa Szkurłat/sp

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.